POLECAMY

Czy wiesz jak depilować nogi bez podrażnień?

Tradycyjna depilacja maszynką lub depilatorem powoduje często podrażnienia w postaci czerwonych krostek i wrastanie włosków. Ja polecam depilację bez podrażnień za pomocą gotowej pasty cukrowej. Efekt gładkich nóg utrzymuj się ok. 2 tygodni.
Czy wiesz jak depilować nogi bez podrażnień?

Depilacja gotową pastą cukrowa w przeciwieństwie do depilacji maszynki, plastrów czy depilatora, nie powoduje dużych podrażnień i pozostawia gładkie nogi na ok. 2 tygodnie (w zależności od grubości włosków).

Od roku stosuję gotową pastę cukrową Camsakizi. Kupuje ją na Allegro za ok. 20 zł. Wcześniej depilowałam nogi pastą domowej roboty ale szczerze nie polecam tego sposobu, bo jest za sporo babrania z przygotowaniem pasty i jej nakładaniem. Szybko twardnieje i trzeba ja non stop podgrzewać.

Wybrałam więc gotową pastę i jest dość nieźle, choć aplikacja nie jest prosta i zajmuje sporo czasu. Poza tym zabieg jest bolesny – w końcu wyrywamy włoski. Trzeba po prostu dojść do wprawy. Efekt za to jest naprawdę super – nie ma czerwonych krostek, skóra jest gładka i miękka.

Ponieważ pasta jest bardzo gęsta i klejąca, należy najpierw ogrzać słoiczek suszarką lub wstawić do garnka z gorącą wodą. Lepiej jej nie gotować bo szybciej twardnieje.

Kleistą papkę wyciągamy ze słoiczka i ugniatamy intensywnie aż stanie się miękka i jaśniejsza. Nakładamy ja na fragment skóry z godnie z kierunkiem wzrostu włosa i przygniatamy, tak, żeby włoski wcisnęły się w masę jak najgłębiej.

Po chwili masa staje się twarda. To znak, że można ją zerwać ze skóry. Zrywamy ją pod włos zdecydowanym pociągnięciem (podobnie jak przy plastrach).

Ugniatamy kolejna kulkę i ponownie nalepiamy na skórę. Zabieg powtarzamy do całkowitego usunięcia włosków.

Metoda depilacji pastą cukrową różni się od depilacji woskiem tym, że wosk przylepia się do skóry i zdzierając plaster, podrażniasz skórę. Pasta przylepia się jedynie do włosków – zaschnięta masa sama odchodzi od skóry.

Zabieg jest niestety dość czasochłonny i przeznaczony jedynie dla bardzo cierpliwych. ‘

Niektórzy depilują pastą cukrową nawet okolice bikini, ja jednak nie polecam tego robić (zbyt bolesne i za delikatna skóra, więc są podrażnienia, pyzatym to miejsca trudno dostępne, więc depilacja jest niedokładna).

Po depilacji przez kilka godzin nie nakładamy żadnych gęstych balsamów. W razie ewentualnych podrażnień polecam posmarować skórę Alantanem Plus lub kremem Avene Cicalfate.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)