POLECAMY

Czy wiesz jak dbać o usta zimą?

Pod wpływem zimnego powietrza usta pierzchną i pękają. W bardzo mroźne dni pomadka z wazeliną lub tłusty krem to za mało, aby przywrócić ustom zdrowy i ponętny wygląd. Oto kilka rad jak pielęgnować usta zimą.
Czy wiesz jak dbać o usta zimą? fot. Czy.wieszjak.pl

Rób masaż raz na tydzień - kup miękką szczoteczkę do zębów i okrężnymi ruchami rób delikatny masaż trwający ok. 3 minuty. Uwaga! Szczoteczka musi być nowa, nie używaj tej, którą myjesz zęby - pozostałości pasty podrażnią i wysuszą wargi.

Następnie zafunduj im peeling enzymatycznego, który zmyj z warg po 2/3 czasu, który podany jest na opakowaniu. Możesz też nałożyć peeling i masować szczoteczką pokryte nim usta. Uwaga ! Możesz podrażnić usta.

Zrób maseczkę - nałożenie na usta dużą ilość tłustego kremu lub wazeliny przed snem – obudzisz się z miękkimi, dobrze nawilżonymi ustami. Uwaga ! Możesz pobrudzić pościel. Inny sposób - miód pszczeli, który powinien być gęsty, by nie spływał – nałóż go na wagi i zliż po 5 minutach.

Przed wyjściem z domu nałóż na usta trochę tłustego kremu, wazeliny lub sztyftu – powinnaś nałożyć je nawet wtedy, gdy będziesz malować wargi. Aby makijaż był trwały, odczekaj 5 minut po nałożeniu kremu.

Na dworze nie oblizuj ust. Gdy czujesz, że usta są przesuszone - nałóż sztyft lub krem. Nie kupuj sztyftów smakowych - będą Cię zachęcać do oblizywania warg. Przy silnym wietrze nałóż szalik w taki sposób, aby usta były częściowo zasłonięte. Po powrocie do domu zmyj makijaż i posmaruj wargi wazeliną.

Dieta powinna być bogata w witaminy i minerały, szczególnie żelazo. Jedz warzywa, owoce, ryby, miód i oliwę z oliwek - zła dieta może powodować nadmierne wysuszanie się ust, ich pękanie, zajady.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)