POLECAMY

Czy wiesz jak dbać o tatuaż?

Tatuaż jest domeną głównie ludzi młodych. Większość z nich uważa, że wygląd tatuażu zależy przede wszystkim od umiejętności wykonującego rysunek na skórze. Jednak na dobrą kondycję tatuażu wpływ ma przede wszystkim jego pielęgnacja.
Czy wiesz jak dbać o tatuaż?

Pierwsze wskazówki na temat pielęgnacji tatuażu otrzymujemy zaraz po jego wykonaniu od specjalisty. Tatuaż- ranę chronimy przed zakażeniem bakteriami lub wirusami bandażem, którego nie należy zdejmować. Usuniemy go dopiero  po kilku godzinach. Wtedy przemywamy tatuaż letnią wodą, nie używając przy tym gąbki ani żadnego szorstkiego ręcznika. Stosujemy mydło antybakteryjne, bezzapachowe lub łagodny lotion. Następnie delikatnie osuszamy tatuaż ręcznikiem i

Smarujemy maścią przeciwbakteryjną. Unikajmy  przez okres kilku tygodni kąpieli w wannie, by nie moczyć zbyt długo rany. Korzystajmy w tym okresie wyłącznie z prysznica. Zrezygnujmy jednak z zapachowych żeli pod prysznic. Uważajmy, żeby szampon przy myciu głowy też nie dostał się do rany. Jeśli mimo uwagi dojdzie do tego, natychmiast spłuczmy tatuaż letnią wodą.

Świeżo wykonanego tatuażu nie wystawiajmy na działanie promieni słonecznych. Poczekajmy do zagojenia się rany. Pamiętajmy, żeby przed wyjściem posmarować tatuaż kremem z filtrem min. 30 SPF.

Źle wykonany tatuaż powodować będzie w pobliżu rysunku złuszczanie się skóry, powstawanie strupów i grudek. W takiej sytuacji polecane są gorące okłady na ranę, wykonywane od 2 do 3 razy dziennie przez 5 minut. Zalecane jest również smarowanie zmienionej skóry maścią przeciwbakteryjną lub lotionem.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)