POLECAMY

Czy wiesz jak dbać o stopy?

Najbardziej troszczymy się o nasze stopy latem, w ciągu roku zapominamy o nich i zaniedbujemy, a przypominamy sobie o nich krótko przed urlopem i wtedy szybko zaczynamy doprowadzać je do odpowiedniego stanu. A przecież codziennie pielęgnując stopy zapobiegniemy wielu dolegliwościom i zaoszczędzimy więcej czasu.

Zawsze obcinaj paznokcie stóp prosto, nie zaokrąglaj ich. Możesz ewentualnie lekko nadać im kształt pilniczkiem. Takie obcinanie zapobiega wrastaniu paznokci.

Po obcięciu paznokci, zmiękcz skórki specjalnym preparatem (takim samym jak do skórek dłoni), odsuń je kopytkiem, nie wycinaj – zostaw to pedicurzystce, ponieważ możesz uszkodzić łożysko paznokcia.

Raz na tydzień wymocz stopy w letniej wodzie wymieszanej z kilka kroplami olejków zapachowych. Miętowy olejek schłodzi Twoje stopy, lawendowy zregeneruje, rumiankowy zmiękczy.

Zetrzyj twardą skórę tarką lub pumeksem (pamiętaj, żeby nie był stary, bo rozwijają się w nim bakterie).

Wmasuj krem nawilżający, zmiękczający lub odżywczy posuwistymi ruchami od dużego palca w kierunku kostki – taki ruch pobudzi krążenie i odpręży Twoje stopy. Jak podkreślają dermatolodzy, taki masaż likwiduje bóle i łagodzi napięcia fizyczne.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)