POLECAMY

Czy wiesz jak dbać o skórę wokół oczu i wybrać odpowiedni krem?

Skóra wokół oczu jest bardzo delikatna. Trzeba dbać o nią szczególnie. Tym bardziej, że tam najczęściej powstają pierwsze zmarszczki. Oto kilka porad:
Czy wiesz jak dbać o skórę wokół oczu i wybrać odpowiedni krem?

Codziennie używaj kremu, czy masz lat 25 czy 50, nie ma to znaczenia. To inwestycja na przyszłość.

Najlepsze jest wklepywanie kremu. Ja robię tak: kilka kropek kremu wyciskam na skórę pod oczami potem delikatnie je wklepuję. Nie zapominaj o skórze pod brwiami, powtórz czynność także tam.

Masz lat 25. Czas na wybór kremu pod oczy. Pojawiają się już pierwsze zmarszczki. Wybierz delikatny krem nawilżający.

Kiedy skończysz 30 lat czas na poważniejsze kremy przeciwzmarszczkowe pod oczy. Takie kremy zapobiegają powstawaniu pierwszych kurzych łapek i odbudowują komórki skóry.

Ujędrnianie skóry wokół oczu powinno zacząć się w wieku lat 40. Większość kremów dla pań w tym wieku zawiera substancje które napinają skórę.

Dla pań po 50-tce proponuje się kremy które zawierają substancje powodujące blokowanie wodnych rodników. Kremy te napinają skórę i wygładzają ją.

Na cienie pod oczami najlepsze są okłady torebek czarnej herbaty czy rumianku.

Możesz też kupić krem ze świetlikiem. Działa przeciwzapalnie na opuchnięte powieki.

Możesz też rano przed wyjściem włożyć na chwilę do zamrażarki łyżeczkę po kilku minutach wyjąć i przyłożyć ją do powieki.

Jeżeli czeka cię rano ważne spotkanie lepiej przed położeniem się spać zrezygnuj z alkoholu inaczej rano twarz – tak jak oczy będzie opuchnięta.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/7 lat temu
Dobry krem pod oczy dobrany do wieku, to podstawa. Niestety wiele kobiet popełnia błąd i już w młodym wieku używają kremów ujędrniających. A na worki, cienie czy sińce pod oczami dobre są żele świetlikowe np. z Flosleku z babką lancetowatą albo arniką. Od czasu do czasu można również wklepywać w okolice oczu maść z witaminą A.