POLECAMY

Czy wiesz co zrobić, żeby skóra rąk była zdrowa, gładka i ładna?

Dłonie są często wizytówką człowieka – żeby były ładne i zdrowe trzeba o nie dbać. Nawet jeśli wykonujemy pracę fizyczną – można mieć ładne ręce.

Najważniejsze jest zdrowie. Wiele osób ma straszne problemy ze strzelaniem z palców – często widzę jak młodzi ludzie robią to w tramwaju. Nie można! Kostki zaczynają rosnąć, wykrzywiać się, będziemy później mieć problem z utrzymaniem podstawowych przedmiotów jak kubek.

Dłonie trzeba ochraniać. W zimie zakładamy rękawiczki, nie narażamy na działanie detergentów. Często pierzemy ręcznie, a proszek wysusza strasznie skórę dłoni. Są specjalne rękawice, których można użyć do prania, zmywania czy ogólnie pojętego sprzątania. Nie wspomnę już o działaniu środków żrących – większość ludzi których znam nie zabezpiecza dłoni przed działaniem np. domestosu. A zaręczam, że rękawice, to nie jest droga sprawa.

Często myjemy ręce – pamiętajmy, że ręce to jeden z naszych podstawowych kontaktów ze światem, dotykamy wielu rzeczy w ciągu dnia, a brak higieny rąk może nas doprowadzić do różnych chorób lub spowodować zmiany skórne np. na twarzy.

Kremy – jest ich mnóstwo na rynku, dobre są z kolagenem, wybierać można godzinami. Taki krem można nosić w torebce, żeby w razie potrzeby nawilżyć dłonie.

Paznokcie – warto o nie zadbać, nie obgryzać, obcinać, piłować, malować lakierem, nawet bezbarwnym. Jeżeli o nie zadbamy będą nie tylko zdrowe, ale i estetyczne – miło będzie nam je pokazać.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)