POLECAMY

Czy wiesz co zrobić, by mieć piękne stopy?

Oto kilka domowych sposobów na to, by Twoje stopy były piękne i zadbane, a Ty nie wstydziła się ich pokazywać!

Domowe sposoby na odciski: smaruj odciski sokiem z łodygi nagietka, na noc przyłóż na odcisk plasterek cytryny i owiń bandażem.

Domowe sposoby na nadmierną potliwość stóp: posypuj buty proszkiem, który wyciągnie wilgoć z potu i ochłodzi stopy. Użyć można mąki kukurydzianej, proszku do pieczenia lub talku; pokrusz suszoną szałwię i wsyp do butów, pochłonie nieprzyjemny zapach potu; dodaj pół szklanki octu winnego lub sok z cytryny do miski z wodą i kąp w tym stopy 3-4 razy tygodniowo; mocz stopy w herbacie; 3-4 torebki herbaty zagotuj w litrze wody, wystudź i kąp w tym płynie stopy 2 razy dziennie; mocz stopy przynajmniej dwa razy tygodniowo w wodzie z proszkiem do pieczenia (1 łyżeczka na litr wody).

Ważne: trzymaj w torebce, w małym plastikowym woreczku proszek do pieczenia na wypadek nagłej potrzeby odświeżenia stóp i butów. Nie noś tych samych skarpet czy rajstop dłużej niż raz dziennie, wybieraj skarpety z włókien naturalnych. Wykorzystuj każdą okazję do chodzenia boso, to najlepszy sposób na potliwe stopy.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)