POLECAMY

Czy kremy do rąk działają

Przebadano laboratoryjnie kremy do rąk na przebarwienia. Okazało się, że żaden nie działa.
Czy kremy do rąk działają

W ramach testu zleconego specjalistycznemu laboratorium badaniom poddano siedem kremów do rąk dostępnych w polskich sklepach, których producenci deklarują redukcję przebarwień skóry – tzw. plam pigmentacyjnych pojawiających się wraz z wiekiem głównie na dłoniach. Przetestowano takie marki kremów jak: Biotherm, Clinique, Dove, Eubos, Lancôme, La Roche-Posay i Nivea.

Zobacz także: Czy kremy do rąk działają

Pomiary przy użyciu chromametru (urządzenia do mierzenia barw) wykazały brak jakichkolwiek zmian w kolorze skóry, w którą przez trzy miesiące wcierano kremy. Okazało się, że żaden z badanych produktów nie był w stanie, nawet w niewielkim stopniu, rozjaśnić plam pigmentacyjnych. Stąd ocena niedostateczna przyznana wszystkim kremom w teście.

W ramach testu przeprowadzono też inne badania: m.in. sprawdzono właściwości kosmetyczne kremów oraz nawilżanie skóry. Pod tym względem testowane kosmetyki okazały się w większości dobre. A zatem zamiast specjalnego kremu na przebarwienia lepiej kupić zwykły krem do rąk – kosztuje znacznie mniej, a skórę będzie pielęgnował równie dobrze.

Zobacz także: Kremy antycellulitowe to oszustwo

Test kremów do rąk to kolejne w ostatnim czasie badanie kosmetyków, którego wyniki podważają deklaracje i zapewnienia producentów. Miesiąc temu Fundacja Pro-Test opublikowała wyniki testu kremów przeciwzmarszczkowych pod oczy, które – jak się okazało – w większości wcale nie redukują zmarszczek w sposób widoczny gołym okiem.

Badania kremów do rąk zostały zlecone przez niemiecką Fundację Warentest.

Więcej na: www.Pro-Test.pl

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/3 tygodnie temu
Działają. Muszą być dobre. Ja używam od kilku lat regenerującego kremu do rąk Linum Emolient. Nigdy mnie nie zawiódł .