POLECAMY

Czy istnieje sposób na pozbycie się odcisków?

Odciski i modzele (płaskie, żółtawe zgrubienia z blaszek rogowych) nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale przede wszystkim utrudniają komfort chodzenia. Nasza ekspertka radzi, jak skutecznie się ich pozbyć.

Problem - odciski

Próbowałam używać tarki do stóp, aby złuszczyć twardy naskórek i smarowałam stopy tłustym kremem na noc. Efekty jednak nie były zadowalające. Nawet delikatne zgrubienia na skórze po obtarciu przez nowe buty, zostają na bardzo długo. Czytelniczka

Jak poradzić sobie z odciskami?

Odciski pojawiają się na skutek noszenia zbyt ciasnego obuwia z twardej skóry, ze zbyt wąskimi noskami. Odciski na podeszwach, a zwłaszcza na małym palcu znacznie utrudniają chodzenie i wywołują bolesne pieczenie. Ciemny punkt w środku odcisku (tzw. korzeń) wrasta w głąb palca i przy każdym kroku wbija się w ciało jak ostry gwóźdź.

Zobacz także: Ziołowe sposoby na stopy

Odcisków nie wolno ścierać, najlepiej potraktować je specjalnymi plastrami lub płynami z kamforą i kwasem salicylowym, które ułatwiają po kilku dniach ich usunięcie. Można też osłaniać je poduszeczkami ochronnymi wkładanymi do obuwia.

Innym problemem są modzele - płaskie, żółtawe zgrubienia z blaszek rogowych pojawiające się na śródstopiu, najczęściej u osób noszących buty na wysokim obcasie. Można je usuwać samodzielnie po wymoczeniu stóp, regularnie ścierając tarką ze sztucznego tworzywa zgrubiały naskórek i stosując nawilżające kremy do stóp i miejscowo krem na odciski. Można też naklejać na nie plastry zmiękczające.

Trzeba wykazać się cierpliwością – metoda domowa trochę potrwa! Jeśli chcesz pozbyć się dolegliwości szybko, polecam wizytę w gabinecie kosmetycznym, który zajmuje się pielęgnacją stóp.

Gabinety dysponują aparatami obrotowymi z frezami do usuwania tego typu dolegliwości. Kosmetolog lub kosmetyczka zaproponuje ci odpowiednie preparaty do pielęgnacji stóp oraz dobierze ochronne wkładki do obuwia, które ograniczą ucisk i bolesność.

Zobacz także: Domowe sposoby na regenerację stóp

Masz problemy z trądzikiem, suchą skórą, cellulitem albo kosmetykami do pielęgnacji ciała? Zapytaj eksperta jak im zaradzić. Odpowiedzi na najciekawsze pytania znajdziesz w dziale Porady kosmetologa.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)