POLECAMY

Czy dermokosmetyki są dobre dla cery trądzikowej?

Stosujesz różne kosmetyki, ale żadne nie pomagają Ci w walce z trądzikiem? Czasem nawet wysuszają skórę i pozostawiają podrażnioną? Czy dermokosmetyki zlikwidują ten problem?
Czy dermokosmetyki są dobre dla cery trądzikowej?

Wiele osób z problemem trądziku skarży się jednocześnie na nadmierne wysuszenie skóry i jej podrażnienie. Wiąże się to zwykle ze stosowaniem zbyt silnych preparatów wysuszających i złuszczających skórę.

Jak działają dermokosmetyki?

W pielęgnacji skóry trądzikowej warto sięgnąć po dermokosmetyki, które są dla cery łagodniejsze. Nie zawsze zastosowanie silnego preparatu wiąże się z uzyskaniem lepszego efektu.

Często dochodzi do stanu zapalnego i przykrego zaczerwienienia, pieczenia, a potem złuszczania skóry

Zobacz także: Kiedy leczyć trądzik hormonalnie?

Dermokosmetyki mają działanie słabsze, co nie oznacza słabszego efektu. Zawarte w nich substancje złuszczające (niskie stężenia kwasu salicylowego), substancje antybakteryjne i przeciwzapalne połączone dodatkowo ze składnikami łagodzącymi podrażnienia takimi jak d-panthenol i allantoina będą działały łagodniej i pozwolą uniknąć przykrych podrażnień.

W łagodnych postaciach trądziku dermokosmetyki mogą być stosowane samodzielnie, bądź też stanowić uzupełnienie terapii dermatologicznych.

Zobacz także: Jak obie radzić z trądzikiem?

Bożena Bierzniewska
lekarz dermatolog

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (12)
/5 lat temu
na moją skórę twarzy ta pianka Decubala bardzo pozytywnie działa i nawet jej działanie bardzo mnie zaskoczyło zwłaszcza że skóra po umyciu tą pianką jest odżywiona i mniej zaczerwieniona.
/5 lat temu
mają tylko piankę do twarzy, ale wystarczy dodać do niej trochę kawy i peeling gotowy ;)
/5 lat temu
a czy ta firma oferuje również peelingi? na taką pogodę przydałby się pożądny peeling...
POKAŻ KOMENTARZE (9)