POLECAMY

Co nasze paznokcie mówią o naszym stanie zdrowia?

Przebarwienia, łamliwość i nierówności płytki paznokciowej są sygnałem braku witamin i minerałów w organizmie.

Łamliwe i kruche - to znak, że mamy niedobór magnezu i krzemu. Przyczyną może być również niewłaściwa pielęgnacja, zbyt częste używanie zmywaczy acetonowych oraz nadmierne suszenie i moczenie dłoni.

Podłużne rowki - odzwierciedlają niedobór witamin lub oznaczają stan zapalny w organizmie. U starszych osób jest to symptom normalny.

Poprzeczne rowki - dają nam sygnał o przechodzeniu infekcji lub choroby skóry takiej jak łuszczyca. Powstają również po ciężkich chorobach zakaźnych i źle wykonanym manicurze.

Rozdwajające się paznokcie przeważnie występuje gdy źle dbamy o paznokcie, niekiedy może świadczyć o zakażeniu grzybiczym.

Przerost płytki paznokciowej najczęściej jest objawem cukrzycy. Płytka paznokcia jest brudnobrązowa i traci połysk.

Białe plamki są oznaką zaburzeń hormonalnych lub niedoboru wapnia w organizmie. Mogą pojawić się wskutek zbyt mocnego wycinania skórek.

Zmiana zabarwienia stosowanie związków chemicznych lub przyjmowanie leków. - blade paznokcie to najczęściej oznaka słabego krążenia krwi. - w odcieniu niebieskim występowanie w organizmie toksycznej substancji. - w odcieniu zielonym, obecność bakterii beztlenowych.

Zanik płytki paznokciowej oznacza stan zapalny, może to być również symptom wrodzony.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)