Cera z wypryskami jesienią - co robić?

W czasie wakacji moje kłopoty w wypryskami na skórze zupełnie minęły i miałam bardzo ładną i gładką cerę. Niestety teraz, gdy wróciłam do szkoły mam jeszcze więcej wyprysków. Jak sobie poradzić z wypryskami jesienią? Natalia

Sposoby na jesienne wypryski

Skóra  po wakacjach może zachowywać się dziwnie i nie wyglądać najlepiej, jeśli w czasie lata przesadziłaś ze słońcem. Promienie UV powodują, że warstwa rogowa naskórka pogrubia się, w ten sposób skóra broni się przed nadmiernym nasłonecznieniem. Nadmiar obumarłego naskórka tworzy barierę, która jednocześnie nadaje cerze ziemistą barwę, utrudnia dotlenienie i wchłanianie substancji aktywnych (tych zawartych w toniku, kremie itd.).

Zobacz też: Solarium - przygotowanie do opalania

Pod wpływem promieni słonecznych skóra jest przesuszona powierzchniowo, dlatego gruczoły łojowe pracują ze zdwojoną siłą, by ją natłuścić. Powakacyjne pryszcze pojawiają się, gdy w ujściach gruczołów łojowych zalega nadmiar obumarłego naskórka. Miesza się on z nadmiarem łoju, gruczoły czopują się, potem powstają zaskórniki, a nawet zmiany ropne.

Cera z wypryskami

Zobacz też: Jak ochronić się przed mrozem - porady

Dobrą metodą na tego typu problemy jest zastosowanie peelingów chemicznych. Wiele peelingów ma w składzie kwasy działające normalizująco na pracę gruczołów łojowych.  Kwasy, rozluźniając komórki naskórka, spowodują, że substancje aktywne zawarte w peelingach przenikną w głąb skóry do granicy skórno-naskórkowej, a nawet głębiej.  Po kilku zabiegach cera stanie się widocznie świeża i rozjaśniona, a ujścia gruczołów łojowych odblokowane i oczyszczone. Dodatkowo kuracja taka niweluje drobne zmarszczki, przebarwienia posłoneczne, intensywnie i skutecznie nawilża.

Masz problemy z trądzikiem, suchą skórą, cellulitem albo kosmetykami do pielęgnacji ciała? Zapytaj eksperta jak im zaradzić. Odpowiedzi na najciekawsze pytania znajdziesz w dziale Porady kosmetologa.