Botoks w kremie

Wypróbuj najnowszy hit - kosmetyki zamiast zastrzyków!
/ 22.03.2006 11:01
botoks-w-kre-copy.jpg
 
Kobiety jak najdłużej chcą być piękne i młode, dlatego są gotowe wydać fortunę (zdaniem mężczyzn) na kosmetyki i coraz częściej decydują się na poprawianie urody w gabinecie chirurga.

Ostatnio lifting zastępowany jest wypełnianiem zmarszczek (kolagenem czy kwasem hialuronowym) oraz zastrzykami z botoksu. A pomyśleć, że w czasie II wojny światowej botulinę (zwaną inaczej botoksem), czyli jad kiełbasiany, produkowano w USA. Po wstrzyknięciu paraliżuje ona na jakiś czas mięśnie twarzy, nie dopuszczając do bezwiednych ruchów mimicznych (marszczenie brwi czy mrużenie oczu) przyspieszających powstawanie zmarszczek. Po zabiegu twarz wygląda młodo i naturalnie (można go powtarzać raz na pół roku). Kto nie ma ochoty na tak inwazyjne zabiegi, powinien wypróbować, co potrafią najnowsze kremy.

Naukowcy od lat próbują opracować "eliksir młodości", czyli kosmetyk, który dotrze do głębszych warstw skóry i opóźni zachodzące w niej zmiany związane z upływem czasu. Dzięki nowoczesnym nośnikom (liposomy, nanosomy) i wyspecjalizowanym składnikom jest to coraz bardziej realne.
Właśnie trafiają do naszych perfumerii preparaty z pogranicza kosmetologii i medycyny, skutecznie zapobiegające zmarszczkom mimicznym - ich receptury powstały w oparciu o schemat działania substancji stosowanych w chirurgii plastycznej.

Résolution D-Contraxol Lancôme przeciwdziała powstawaniu zmarszczek mimicznych (na czole, między brwiami i wokół ust), ponieważ relaksuje i odpręża twarz, zmniejszając skutki skurczy skóry i tkanki podskórnej (kompleks D-Contraxol), regeneruje naskórek (nanocząsteczki witaminy A) tuszuje istniejące zmarszczki (składnik Skin-Fibre). Do wyboru mamy lekki fluid do cery normalnej i mieszanej lub gęsty krem do normalnej i suchej, cena 50 ml - 320 zł.

No Surgetics Givenchy zastępuje aż trzy zabiegi: głębokie złuszczenie (składnik Skin Peel - pochodna witaminy A), zastrzyki kolagenowe (zagęszczające tak zwaną siatkę skóry), a także zastrzyki z botoksu (biomimetyczny peptyd D'Compress relaksujący napięte mięśnie i wygładzający linie mimiczne). Cena 50 ml - 310 zł, krem pod oczy 15 ml - 210 zł.

Korygowanie mimicznych zmarszczek zapewnia także serum i krem Expressionist Heleny Rubinstein. W ich recepturze znalazł się odprężający skórę B-Neutrox (połączenie glukonianu magnezu i haksapeptydu) zmniejszający mikronaprężenia oraz kompleks stymulujący, który pobudza funkcje skóry. Uderzeniową porcję składników aktywnych zawiera serum (50 ml - 320 zł), ale gęsty krem działa równie skutecznie (50 ml - 300 zł). Serum najlepiej stosować w połączeniu z kremem dwa razy do roku jako kurację odmładzającą.

Madonna w teledysku do piosenki "Hollywood" wykpiła modę na zastrzyki z botoksu, której ulega cała Ameryka. Rocznie jej rodacy wydają na takie zabiegi ponad 300 milionów dolarów!

Marta Sadkowska