Balsam marchewkowy fot. Adobe Stock

Balsam marchewkowy to kosmetyczny hit! Zapewnia piękną, naturalną opaleniznę bez smug

Balsam marchewkowy nie tylko pozwoli uzyskać piękny, brzoskwiniowy odcień skóry, ale również zregeneruje ją, nawilży i ujędrni.
Małgorzata Machnicka / 27.10.2020 12:45
Balsam marchewkowy fot. Adobe Stock

Balsam marchewkowy to produkt, który dopiero niedawno zyskał popularność. W jego skład, poza maceratem z marchwi, wchodzi olej roślinny - słonecznikowy, kokosowy lub ze słodkich migdałów (może to być również mieszanka olejków) i kompozycja zapachowa.

Większość z nich opiera się w 100% na naturalnych składnikach. Balsamy marchewkowe nie zawierają sztucznych barwników i konserwantów. A cena? Niestety, dość wysoka - za 50 ml balsamu trzeba zapłacić około 25 złotych. 

Jak działa balsam marchewkowy?

Balsam marchewkowy jest bogaty w karotenoidy, które przyśpieszają opalanie i działają jak naturalny samoopalacz, nadając skórze piękny, brzoskwiniowy odcień. Poza tym produkt ma silne działanie nawilżające, odżywiające, ujędrniające i przeciwutleniające dzięki obecności witamin K, C, E i tych z grupy B, kwasu foliowego, potasu i magnezu. 

Stosowany regularnie potrafi rozjaśnić przebarwienia, a także odżywić suchą i popękaną skórę.

Kto może stosować balsam marchewkowy?

Balsam marchewkowy przeznaczony jest do każdego typu skóry. Najbardziej zadowolone będą z niego posiadaczki tej suchej, odwodnionej, naczynkowej i dojrzałej.

Większość balsamów może być również stosowana na twarz (są niekomedogenne, ale warto czytać składy), nawet u osób ze skłonnością do niedoskonałości - zaskórników, krostek i ropnych zmian. 

Jak stosować balsam marchewkowy?

Balsam marchewkowy można stosować codziennie, najlepiej po wykonaniu peelingu całego ciała. Latem przed każdym wyjście na słońce i w trakcie opalania (pamiętaj, by unikać ekspozycji na słońce pomiędzy 11:00 a 15:00), a jesienią i zimą zawsze wtedy, gdy chcesz poprawić wygląd skóry.

Niektóre z balsamów zawierają filtry UV, ale najczęściej na poziomie 10-15 SPF. Jego stosowanie nie zwalnia ze stosowania dodatkowych kosmetyków chroniącymi przed słońcem. Nie należy nakładać go na otwarte rany. Staraj się również unikać kontaktu z oczami.

Więcej o pielęgnacji ciała:
Szczotkowanie na sucho - jak je wykonać, by było efektywne?
Jak zrobić peeling kawowy do ciała?