Decleor, olejek eteryczny, kosmetyk luksusowy

Aromatyczna pielęgnacja

Tajemnice olejków eterycznych i aromaesencji zdradza Denis Lemarquand, laureatka wielu nagród za innowacyjność w kosmetykach, autorka nowych formuł kosmetycznych marki Decléor.
/ 23.10.2009 16:31
Decleor, olejek eteryczny, kosmetyk luksusowy
Jak działają aromaesencje?
Mają właściwości aromaterapeutyczne – relaksują umysł, a także pielęgnują skórę. Ze względu na swoją strukturę olejki esencjonalne są bardzo podobne do lipidów skóry, dzięki czemu głęboko ją penetrują. Poszczególne olejki esencjonalne i stworzone z nich aromaesencje mogą działać np. kojąco, antyseptyczne, oczyszczająco (poprzez drenaż eliminują toksyny z organizmu), rewitalizując0 czy przeciwzmarszczkowo.

Co to są aromaesencje?
Są to unikalne formuły, stworzone przez markę Decléor, które stanowią połączenie cennych koncentratów z silnie działającymi składnikami aktywnymi. Każda z nich to kombinacja od 3 do 9 olejków esencjonalnych, stworzona specjalnie, by zaspokoić konkretne potrzeby skóry. Olejki wytwarzane są z roślin najwyższej jakości, są w 100% naturalne i w 100% czyste. Obecnie wykorzystujemy 38 olejków esencjonalnych, które łączymy w różnych proporcjach i ilościach w 150 preparatach.
_ Aromaesencja Neroli to wieloaktywne serum składające się m.in. z olejków esencjonalnych z neroli, drzewa sandałowego, drzewa pomarańczowego. Zmiękcza skórę i pomaga ją odprężyć, przywraca blask cerze.
_ Aromaesencja z Róży to serum kojące, zawiera m.in. olejki esencjonalne z róży damasceńskiej i rumianku szlachetnego. Niweluje uczucie dyskomfortu.
_ Aromaesencja z Dzięgielu to odżywcze serum z olejkami esencjonalnymi (dzięgiel, rumianek, rozmaryn). Działa odżywczo i tonizująco na skórę.

Jak dobierane są olejki do nowych formuł?
Przy tworzeniu nowych kosmetyków zawsze bierzemy pod uwagę wiele czynników, np. właściwości samych olejków esencjonalnych, typ cery, dla jakiej kosmetyk ma być przeznaczony, oraz efekty, jakie ma przynieść jego stosowanie. W naszej najnowszej linii pielęgnacyjnej na noc Aroma Night wykorzystaliśmy np. ekstrakty z typowo nocnych roślin, których rytm dzień-noc wygląda bardzo podobnie jak rytm życia komórek skóry. Dzięki temu składniki kosmetyków dostosowują się do potrzeb cery, tak by w nocy zregenerować skórę i zreperować uszkodzenia powstałe w ciągu dnia. Do tych roślin należy m.in. rozkwitająca w nocy czarna orchidea.

Olejki eteryczne
Mają bardzo silne działanie, dlatego marka Decléor rozcieńcza je w specjalnym oleju nośnym, tworząc olejki esencjonalne (tylko ta forma może być użyta bezpiecznie na skórę). Są one surowcem, który jest 100-proc. koncentratem pozyskanym z różnych części roślin, np. owoców, kwiatów, łodyg. Można je uzyskać poprzez wytłaczanie lub w procesie destylacji przy wykorzystaniu specjalnego aparatu destylacyjnego. Aby uzyskać litr np. jaśminowego olejku, potrzebujemy ok. miliona kwiatów jaśminu! W olejkach najcenniejsze jest to, że zawierają wszystkie właściwości danej rośliny, z uwzględnieniem minerałów, które czerpie ona z ziemi, na której rośnie.

Ekspert: Denis Lemarquand, biochemik, od 1991 roku związana z laboratoriami marki Decléor, gdzie jest dyrektorem pionu Badań i Rozwoju (Research & Development Director)