POLECAMY

Zabiegi na zniszczone paznokcie

Borykasz się z problemem zniszczonych paznokci? Dowiedz się, jakie skuteczne zabiegi regenerujące płytkę możesz wykonać w gabinetach kosmetycznych.

fot. Fotolia

W dobrych gabinetach kosmetycznych proponowane są zabiegi odbudowujące płytkę paznokcia. Często łączy się je z zabiegami na całe dłonie.

Polecane zabiegi na zniszczone paznokcie

  • Manicure terapeutyczny  - polega na systematycznym stosowaniu preparatów odżywczych do paznokci, serii masaży oraz prawidłowym opiłowywaniu płytki, a także stworzeniu przez kosmetyczkę planu pielęgnacji dla klienta/ki w domu. Warunkiem powodzenia kuracji jest regularne stosowanie zaleceń, w tym odpowiednio dobranych preparatów do paznokci.
     
  • Manicure oliwkowy jest to zabieg na bazie podgrzanej oliwki do paznokci wraz z masażem wałów paznokciowych, podczas którego dochodzi do lepszego ukrwienia i tym samym lepszego odżywienia skóry i paznokci.
  • Manicure na ciepło na całe dłonie w całości wykonywany na lekko podgrzanych preparatach kosmetycznych. Nałożenie podgrzanych masek, kremów, peelingów zwiększy ich penetrację w głąb naskórka.
     
  • Zabieg parafinowy na dłonie z użyciem ciepłej parafiny.

Przy zabiegach na paznokcie gwarantem sukcesu jest technika i kilkukrotne powtórzenie zabiegu, a także dobór właściwych preparatów kosmetycznych, w tym oliwek do paznokci na bazie naturalnych olejów. Ważne jest też kontynuowanie kuracji w domu poprzez stosowanie naturalnych oliwek i odżywek do paznokci.

Można również samemu wykonać pewne elementy zabiegu regenerującego paznokcie w domu.

Autor: Monika Bacia, Dyrektor marki Delawell

Wygląd paznokci zdradza choroby

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/3 lata temu
Zabiegi pielęgnacyjne to jedno, ale moim zdaniem nie zaszkodzi na pewno wspomóc się witaminami, skrzypem polnym czy wyciągiem z borówki a to wszystko w sobie zawiera Meiers Lab eq 150.
/4 lata temu
Olej rycynowy do moczenia, skrzyp polny do łykania, serum L'biotici do smarowania - to mój niezbędnik na ładne paznokcie.
/4 lata temu
ja myslałam, ze nie ma dla mnie już ratunku po tipsach...ale zabiegi parafinowe i preparat ze skrzypem - skrzypolen akurat w moim przypadku pomógł, chociaż trwało to dosyć długo