Jak wybielić paznokcie fot. FREE/kolaż polki.pl

Wybielanie paznokci w domu - sposoby

Są szybkie, tanie i skuteczne.
Małgorzata Machnicka / 11.05.2016 05:20
Jak wybielić paznokcie fot. FREE/kolaż polki.pl
Z przebarwieniami na paznokciach zmaga się spora część z nas. Na ich żółknięcie narażone są przede wszystkim te dziewczyny, które często malują paznokcie. Nawet jeśli regularnie używamy bazy pod lakier, częste przemywanie ich acetonem niszczy i osłabia płytkę. Poza dostępnymi odżywkami wybielającymi, istnieją też domowe sposoby, które pomogą uporać się z problemem. Jakie?

Domowe sposoby na wybielenie paznokci:

  • sok z cytryny - sprawdzi się jeśli macie niewielkie i jasne przebarwienia, wystarczy przyłożyć plasterek do paznokcia i wcierać sok okrężnymi ruchami. Zabieg możecie powtarzać tak często jak uważacie.
  • wybielająca pasta do zębów - wystarczy nanieść na szczoteczkę odrobinę pasty i w zależności od poziomu przebarwień szorować paznokcie. Pamiętajcie, żeby na bieżąco obserwować paznokcie, aby ich nie zniszczyćie za mocno i nie za często, aby nie zniszczyć płytki paznokcia.
  • sok z cytryny i soda oczyszczona - wspomniany wcześniej sok możecie wzmocnić sodą oczyszczoną. Wystarczy zmieszać składniki ze sobą i do wcierania użyć szczoteczki do zębów.
  • woda utleniona i soda oczyszczona - to najsilniejsza mieszanka, jeśli macie pokarbowaną albo bardzo cienką płytkę, lepiej ją sobie darować. Sprawdzi się tylko przy mocnych, zdrowych paznokciach.
  • tabletki do czyszczenia protez - wystarczy je rozpuścić i moczyć w roztworze paznokcie przez 3 minuty
  • kwasek cytrynowy - wystarczy moczyć w nim paznokcie przez kilka minut, efekty będą spektakularne!

Pamiętajcie, aby po każdym z zabiegów porządnie nawilżyć dłonie i skórki, bo niestety wymienione wyżej składniki mogą przesuszać.