POLECAMY

Wędrówka po salonach piękności dla zdrowych paznokci

Nie możesz dojść do ładu ze swoimi dłońmi i stopami? Twoje paznokcie łatwo się łamią i rozdwajają? Nie potrafisz ładnie ich pomalować? Dwoisz się i troisz w swoich staraniach, jednak nic nie pomaga? Może to już najwyższy czas na wizytę w salonie piękności?
Wędrówka po salonach piękności dla zdrowych paznokci

Codzienna praca, obowiązki domowe (sprzątanie, pranie, zmywanie, gotowanie) nie są sprzymierzeńcami Twoich dłoni. Również sezon jesienno-zimowy i związane z nim spadki temperatur nie działają na Twoją korzyść. Co może przynieść ukojenie strudzonym dłoniom i paznokciom?

Zabieg parafinowy

Często poprzedza się go ścieraniem zbędnego naskórka - peelingiem, tak by składniki aktywne zostały lepiej wchłonięte przez skórę. Po oczyszczeniu i dokładnej dezynfekcji dłoni, nakładany jest krem odżywczy lub inny kosmetyk o wysokiej koncentracji składników odżywczych. Następnie dłonie zamacza się w ciepłej (nie gorącej) parafinie i umieszcza w folii lub rękawiczkach foliowych, opatulając całość jakimś materiałem utrzymującym ciepło. Po kilkunastu minutach parafinę ściąga się z dłoni (po jej wcześniejszym wyschnięciu).

Dzięki takiemu zabiegowi, skóra dłoni staje się przyjemniejsza w dotyku, bardziej miękka i lepiej odżywiona, nawilżona i utrzymuje odpowiedni poziom natłuszczenia. Poprawie ulega także stan paznokci

Czytaj także: Jak wyleczyć grzybicę paznokci?

Manicure i pedicure

Manicure i pedicure są uwieńczeniem pielęgnacji stóp i dłoni. Różnica między tymi zabiegami tkwi w obszarze, na którym „pracuje” kosmetyczka. Manicure dotyczy paznokci u dłoni, pedicure paznokci u stóp.

W ramach manicure wykonuje się: wyrównanie płytki paznokciowej, nadaje się jej odpowiednią długość, namacza i usuwa zbędne skórki, zmywa wcześniejsze warstwy lakieru, pokrywa płytkę bezbarwną bazą (często jest to odżywka do paznokci). Na tak przygotowany paznokieć nakłada się wybrany kolor lakieru (w zależności od gustu, okazji, preferencji).

Czasem jako warstwę wierzchnią stosuje się utwardzacz

Polecamy: Zadbaj o paznokcie

W ramach pedicure’u kosmetycznego wykonuje się także zmiękczanie okolic pięt i ścieranie zbędnego naskórka. W ramach zabiegu możemy także liczyć na masaż stóp.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)