stopy, pedikiur fot. Panthermedia

Stopy na pokaz

Zadbane i wypielęgnowane, pięknie wyglądają w letnich butach. Czy twoje są takie? Jeśli nie, szybko to zmień.
/ 13.08.2012 16:02
stopy, pedikiur fot. Panthermedia
O czym powinnaś pamiętać, jeśli chcesz, by twoje stopy dobrze wyglądały i były w dobrej formie? Przede wszystkim dbaj o nie systematycznie: oczyszczaj rogowaciejącą skórę peelingiem lub pumeksem, pamiętaj o skracaniu i opiłowywaniu paznokci w miarę potrzeb.

Zawsze po myciu wmasuj w stopy nawilżający krem. Wcierając go, nawilżasz skórę, pobudzasz krążenie i przynosisz zmęczonym nogom ulgę.

W upalne dni staraj się nie dopuszczać do przepocenia, by nie powstały odgniecenia i otarcia. Gdy jest gorąco, noś odkryte buty. Jeśli musisz chodzić w zakrytych, wybieraj te z naturalną wyściółką (ze skóry lub płótna).  

Zawsze w dobrej kondycji
Latem dokuczają im upały. Daj im odpocząć po powrocie do domu. Poleż 10 min z nogami ułożonymi powyżej głowy. Ratuj się kosmetykami pobudzającymi krążenie. Zrób stopom relaksujący masaż. Użyj do tego specjalnej piłeczki jeżyka lub schłodzonej butelki z wodą (turlaj ją po podłodze w przód i w tył). Szybko poczujesz ulgę.

Rób regularnie pedikiur
Raz na 2 tygodnie poświęć stopom nieco więcej czasu. Wymocz je w wodzie z płatkami mydlanymi lub solą. Jeśli nadmiernie się pocą – dodawaj odrobinę octu. Usuń twardy naskórek pumeksem lub peelingiem. Poodsuwaj skórki, skróć i opiłuj paznokcie. Wmasuj krem nawilżający. Jeśli skóra twoich stóp ma tendencję do przesuszania, używaj preparatu zmiękczającego.

Pomaluj paznokcie
Dzięki kolorowym emaliom stopy zyskują elegancki wygląd i pięknie prezentują się w sandałkach. Pamiętaj, by zawsze stosować bezbarwny lakier bazowy przed nałożeniem ciemnej emalii – zapobiegniesz zażółceniom płytki. Jeśli już coś takiego się stanie, sięgnij po wybielacz do płytek, który szybko usunie przebarwienia.

Pedikiur - krok po kroku>>>


Więcej informacji znajdziesz na www.scholl.com.pl