Stóp zimowe rozpieszczanie

Nie ma to jak życie na dobrej stopie. Dobrej, czyli wypielęgnowanej. Poświęć swoim stopom więcej uwagi!
/ 16.03.2006 16:57
stopy-copy.jpg
 
Otulone ciepłymi skarpetami, szczelnie zamknięte w wysokich botkach, godzinami pozbawione dostępu powietrza. Nic dziwnego, że sprawiają kłopoty.

Ich skóra łatwo wysycha, łuszczy się i pęka, ponieważ stopy nie mają prawie wcale gruczołów łojowych. Wyposażone są za to w całe mnóstwo gruczołów potowych, szybko więc wilgotnieją, a wtedy łatwiej marzną. Dlatego rano, przed wyjściem do pracy spryskuj je dezodorantem w sprayu. Działanie odświeżające mają także pudry w kremie i zasypki, które zapewniają stopom suchość przez cały dzień, zapobiegają otarciom i infekcjom. Zanim wybierzesz się na stok narciarski lub na długi spacer, zabezpiecz stopy przed zimnem, smarując je np. kremem z łoju jelenia Hirschtalg (Scholl, ok. 20 zł).
Wieczorem ukojenie przyniesie nogom krótki masaż w czasie nakładania kremu odżywczo-nawilżającego. Składnikami pielęgnacyjnymi w takich preparatach są zazwyczaj rozmaite wyciągi roślinne, gliceryna, alantoina, witaminy A i E. Wmasowując kosmetyk w stopy po wieczornej kąpieli, szczególną uwagę poświęć piętom i przestrzeniom między palcami.

Masuj i pudruj
Dzięki odpowiednim kosmetykom zapewnisz stopom ochronę, suchość i świeżość przez całą dobę. Warto wypróbować:
- krem do masażu stóp I Coloniali z wyciągiem z perełkowca japońskiego, gliceryną i mentolem (58 zł);
- antybakteryjny puder w kremie Gold (Scholl) (26 zł);
- kojący krem do suchych i zniszczonych stóp z gliceryną Neutrogena. Formuła Norweska (15 zł).

(ARF)