POLECAMY

Sposoby na żółte paznokcie

Co robić, by paznokcie pozostawały jasne i błyszczące? Radzi ekspert.
Sposoby na żółte paznokcie
Czy jest jakiś sposób, by przestały mi żółknąć paznokcie? Maja

Częstą przyczyną powstawania przebarwień na paznokciach jest używanie ciemnych lakierów. Angielki np. walczą z zażółceniami na płytkach, szorując je wybielającą pastą do zębów. Poza tym zanim pomalujesz paznokcie ciemnym lakierem, zabezpiecz je bezbarwną bazą.

Dobrym pomysłem na pozbycie się zażółceń jest moczenie paznokci w soku z cytryny, a potem polerowanie powierzchni pilnikiem.

W drogerii możesz też kupić wybielający krem do paznokci (np. Sally Hansen). Aby zapobiec przebarwieniom, na co dzień używaj tylko odżywki i bezbarwnych lakierów.


Aleksandra Jaworska, doświadczony redaktor działu urody miesięcznika Vita i tygodnika Przyjaciółka
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/4 lata temu
Można dostać tez wybielająca odżywkę do paznokci Laura Conti. Wybiela natychmiast z racji swego białawego koloru oraz długofalowo dzięki składowi chemicznemu.
/4 lata temu
Wszystko zależy od jakości kosmetyków, z których korzystacie. Przy odpowiedniej dbałości o paznokcie możecie zdziałać wiele, ale musicie rzeczywiście chcieć, dobrać kosmetyki. O dziwo wcale nie są najlepsze te drogie kosmetyki, u mnie największą zmianę dała odżywka new nails - i radzę w podobny sposób podchodzić do poszukiwań.
/11 lat temu
Taki kolor paznokci, jest też objawem alergii atopowej - która objawia się następnie egzemą. Zbierający się żółty osad pod paznokciami jest wydzieliną skóry. JEST TO NI MNIEJ NI WIĘCEJ TYLKO SYGNAŁ ŻE COŚ SZKODLIWEGO JEST W LAKIERZE....... lub...... jesteś alergikiem