Sposoby na puchnięcie nóg latem

Problem opuchniętych nóg latem dotyka praktycznie każdego. Sprawdź, co pomaga na zmęczone stopy i jak możesz sobie ulżyć w upał.

fot. Fotolia

Latem panujące ciepło i „problemy termoregulacyjne”, z którymi musi sobie radzić nasz organizm, prowadzą do bolących, zmęczonych i spuchniętych nóg (zbiera się w nich woda). Jest kilka sposobów na radzenie sobie z tym stanem.

  • Przede wszystkim należy pić dużo wody i zażywać jak najwięcej ruchu. Nawet siedząc przy biurku w pracy, należy ruszać jak najwięcej stopami, czy stojąc w pracy wykonywać różne ruchy np. stawania na palcach. To pobudzi krążenie w nogach. Ważna jest także dieta oraz odpowiednie obuwie.
  • Ulgę przyniesie nam stosowanie w ciągu dnia specjalistycznych żeli chłodzących.  Zawarte w nich naturalne substancje roślinne wzmacniają ściany naczyń krwionośnych, usprawniają mikrokrążenie i zmniejszają reakcję zapalną towarzyszącą zastojom żylnym wywołującym obrzęk. Można je stosować w ciągu dnia, nawet przez rajstopy.
  • Dobrym sposobem na zmniejszenie obrzęków jest masaż stóp. Można go wykonać w salonie masażu lub kosmetycznym czy też samodzielnie. Masowanie stóp przyspiesza krążenie krwi i pomaga pozbyć się toksyn. 

Przeczytaj: Jak zadbać o stopy latem?

Autor: Monika Bacia, Dyrektor marki Delawell

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)