paznokcie, manikiur, french, kobieta

Sposoby na łamliwe paznokcie

Jeśli kruche, łamliwe paznokcie to twój problem, przeczytaj, co radzi ekspert!
/ 30.03.2015 10:04
paznokcie, manikiur, french, kobieta
Największymi wrogami ładnej, zwartej płytki są woda i detergenty. Paznokcie niszczą się dziesięć razy szybciej niż skóra dłoni. Dlatego do zmywania i prania ręcznego zawsze zakładaj gumowe rękawiczki.

Paznokcie osłabia także aceton, składnik niektórych zmywaczy do paznokci. Dlatego wybieraj bezacetonowe, z zawartością ochronnych wyciągów roślinnych.

Sposoby na łamliwe paznokcie:

  • dobrą formę przywrócą paznokciom odżywki w postaci lakierów i olejków, które pogrubią i utwardzą delikatne płytki, dzięki czemu będą bardziej odporne na uszkodzenia. Składnikami tych preparatów są kompleksy witaminowe, wyciągi roślinne, proteiny. Sięgaj po odżywkę trzy razy w tygodniu – wystarczy nałożyć jedną warstwę.
  • odżywkę możesz też zrobić sama. Pół szklanki oliwy z oliwek i 2 łyżki suszonego skrzypu ogrzewaj przez 30 minut w garnuszku wstawionym w większe naczynie wypełnione wodą. Przecedź i wystudź. Mocz paznokcie raz w tygodniu przez 15 minut. Preparat można przechowywać w lodówce.
  • warto raz na jakiś czas nawilżać paznokcie specjalnymi olejkami, które pomogą również zadbać o suche skórki
Uwaga! Wzbogać dietę w krzem (pełnoziarniste pieczywo, brązowy ryż) lub sięgnij po suplementy diety.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (9)
/29.03.2017 13:08
Ja używam żywej soli magnezowej do kąpieli, bo w moim przypadku łamliwe paznokcie oraz wypadające włosy są oznaką niedoboru magnezu.
/17.08.2016 19:46
Słusznie zauważono w artykule ,że największymi niszczycielami są detergenty i zmywacze .Akurat lakierów i zmywaczy w ogóle nie używam ,a detergenty nie stanowią dla moich paznokci żadnego zagrożenia ponieważ moje dłonie zawsze ochraniają specjalne rękawiczki vileda professional .Dzięki temu mam gładką skórę na dłoniach i zdrowe mocne paznokcie
/20.10.2015 15:58
Na moje paznokcie odżywki Sally Hansen też działaja swietnie i jestem naprawde zadowolona, wiec spokojnie mozecie i Wy spróbowac.
POKAŻ KOMENTARZE (6)