POLECAMY

Spacery na bosaka - czemu nie?

Na co dzień szpilki, sandały, kozaki, czółenka, pantofle, buty sportowe, botki, japonki, a co od święta? Może naturalizm - bosa stopa i żadnych butów? Szalony pomysł? Wcale nie - chodzenie na bosaka, może stać się stylem życia. Przekonaj się jak to jest możliwe.
Spacery na bosaka - czemu nie?

Wojciech Cejrowski to chyba najbardziej znana obecnie w Polsce osoba, promująca chodzenie na bosaka, bez względu na to czy przemierza się piaski pustyni, ścieżki w lasach Amazonii, czy bite trakty miejskie. O tym, że warto chodzić bez butów niech świadczy choćby fakt, że w USA działa Stowarzyszenie Żyjących Boso - jest t grupa ludzi, którzy na co dzień chodzą boso.

Polski odpowiednik

W Polsce też istnieje grupa miłośników chodzenia bez butów, mają swoją stronę internetową, na której zamieszczają teksty popularyzujące bose chodzenie. Twórcy i adresaci tej strony również mają na uwadze piękno i zdrowie stóp. Dlatego warto nawiązać z nimi kontakt.

Dlaczego warto spróbować

Spacer na bosaka to prawdziwa przyjemność nie tylko dla umęczonych butami stóp, ale całego ciała.

Chodząc na bosaka pozwalasz swoim stopom oddychać, relaksować się. Zapewniasz im niesamowity masaż. Zabieg ten poprawia ukrwienie stóp, złuszcza martwy naskórek. 

Polecamy: Ziołowe sposoby na stopy

Kiedy chodzić na boso

Jeśli tylko masz taką możliwość zdejmuj buty za każdym razem, gdy:

- idziesz brzegiem morza, Twoje stopy rzeźbi piasek, a może je delikatnie obmywa,
- spacerujesz po lesie lub łące, a Twoje stopy otulają źdźbła trawy,
- jesteś na kamienistej lub żwirowej plaży,
- jesteś w pobliżu pól, na których pozostało ściernisko
- jesteś miłośnikiem zimy i właśnie spadł biały puch - ta wersja jest oczywiście dla prawdziwych wielbicieli bosego chodzenia.

A po spacerze

Szczególnie jeśli odbyłaś spacer brzegiem morza lub brodziłaś w górskim strumyku po powrocie do domu odczujesz przyjemne zmęczenie stóp spowodowane wymasowaniem ich podeszew przez piasek i kamienie. 

Czytaj także: Sposoby na zniszczone pięty

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/6 lat temu
Ja jeszcze nie chodziłem na bosaka. Muszę spróbować!
/6 lat temu
Ja też mieszkam na wsi ale na bosaka chodzą tylko małe dzieci.Jestem już za stary:-(
/6 lat temu
mieszkam na wsi i chodzenie boso jest u nas bardzo popularne nawet wczesną jesienią.ja ściągam buty jak tylko się da(kiedy jest już ciepło)i tak do jesieni.jeadę nawet do odległego miasta(oczywiście bez butów,a z powrotem do domu 10km na piechotę zasuwam.
POKAŻ KOMENTARZE (1)