POLECAMY

Pielęgnacja stóp na wiosnę

Sprawdź, jak krok po kroku powinna wyglądać właściwa pielęgnacja stóp na wiosnę. Jeśli chcesz chwalić się nimi latem, zacznij już teraz ich intensywną regenerację.

Pielęgnacja stóp na wiosnę

fot. Fotolia

Stopa to bardzo skomplikowany układ. Składa się z 19 mięśni, 107 ścięgien i 28 kości oraz więzadeł. Jej skóra różni się od skóry innych części ciała posiadając gruby naskórek i cienką tkankę podskórną, dlatego zasługuję na większą uwagę podczas pielęgnacji ciała.

Problemy stóp po zimie

- Szczególnie ważna jest pielęgnacja stóp po zimie, kiedy są one uwięzione w ciepłym obuwiu, w efekcie często przegrzane i przepocone i nierzadko uciśnięte przez buty (niekiedy przemarznięte). Skutkiem tego jest sucha skóra, nadmierne zrogowacenia, popękany naskórek na piętach, odciski, modzele. Nadmierne pocenie stóp może prowadzić do grzybicy lub drożdżycy – mówi Monika Bacia, Dyrektor marki Delawell.

Pielęgnacja stóp wiosną

Należy bezwzględnie doprowadzić stopy do porządku po zimie, nie tylko ze względu na wygląd, ale własne zdrowie i higienę. W tym celu zalecamy udać się do gabinetu kosmetycznego na zabieg pedicure lub przeprowadzić go samemu w domu.

W przypadku pielęgnacji domowej na początku należałoby zrobić 10-15 minutową odżywczą i zmiękczającą kąpiel stóp. Szczególnie polecamy kąpiele w specjalistycznych solach mineralnych wzbogaconych o duże stężenie mocznika, który zmiękczy naskórek, a także wpłynie na proces jego keratynizacji – radzi dyrektor marki Delawell.

Skompletuj kosmetyczkę tylko dla swoich stóp

Po namoczeniu skóry stóp należy za pomocą tarki usunąć zrogowacenia na pięcie, odciski i modzele.  Następnie wykonać peeling stóp (przy okazji delikatnie masując) na bazie preparatów ścierających zawierających naturalne oleje, które złuszczą, oczyszczą i nawilżą naskórek zarówno w obrębie usuniętych zrogowaceń, ale również całej skóry stóp.

- Po usunięciu zrogowaciałego naskórka należy zastosować maskę lub maść, ewentualnie bogaty w substancje aktywne krem do stóp. W przypadku braku czasu, możemy jedynie  posmarować nimi stopy, ale najlepiej jest położyć grubą warstwę preparatu na skórę, owinąć folią i na 15 minut włożyć w ciepłą skarpetę, co ułatwi wnikanie składników aktywnych kosmetyku  – doradza Monika Bacia.

Pielęgnacja suchej skóry stóp

Przy stopach suchych, z nadmiernym rogowaceniem naskórka i jego tendencją do pękania na koniec zabiegu oraz w codziennej pielęgnacji, stosujemy preparaty specjalistyczne, które będę przyspieszały regenerację skóry wyrównując niedobór lipidów, co z kolei spowoduje zmniejszenie rogowacenia i objawy suchości skóry. Są to: np. maści z beta-glucamem, maski z zawartością mocznika, kosmetyki na bazie wysokiej jakości naturalnych maseł i olei i inne.

Brzydkie i pękające pięty - co robić?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/2 lata temu
Widziałam ostatnio w sklepie taką maskę na stopy, która po kilku dniach od stosowania ma złuszczyć starą skórę i ukazac piekny, nowy, delikatny naskórek. Probował ktoś tego? Jak się zyje z taka odchodzaca skora? Efekt jest wart swieczki?