Pielęgnacja stóp na wiosnę

Sprawdź, jak krok po kroku powinna wyglądać właściwa pielęgnacja stóp na wiosnę. Jeśli chcesz chwalić się nimi latem, zacznij już teraz ich intensywną regenerację.
/ 04.04.2014 10:51

Pielęgnacja stóp na wiosnę

fot. Fotolia

Stopa to bardzo skomplikowany układ. Składa się z 19 mięśni, 107 ścięgien i 28 kości oraz więzadeł. Jej skóra różni się od skóry innych części ciała posiadając gruby naskórek i cienką tkankę podskórną, dlatego zasługuję na większą uwagę podczas pielęgnacji ciała.

Problemy stóp po zimie

- Szczególnie ważna jest pielęgnacja stóp po zimie, kiedy są one uwięzione w ciepłym obuwiu, w efekcie często przegrzane i przepocone i nierzadko uciśnięte przez buty (niekiedy przemarznięte). Skutkiem tego jest sucha skóra, nadmierne zrogowacenia, popękany naskórek na piętach, odciski, modzele. Nadmierne pocenie stóp może prowadzić do grzybicy lub drożdżycy – mówi Monika Bacia, Dyrektor marki Delawell.

Pielęgnacja stóp wiosną

Należy bezwzględnie doprowadzić stopy do porządku po zimie, nie tylko ze względu na wygląd, ale własne zdrowie i higienę. W tym celu zalecamy udać się do gabinetu kosmetycznego na zabieg pedicure lub przeprowadzić go samemu w domu.

W przypadku pielęgnacji domowej na początku należałoby zrobić 10-15 minutową odżywczą i zmiękczającą kąpiel stóp. Szczególnie polecamy kąpiele w specjalistycznych solach mineralnych wzbogaconych o duże stężenie mocznika, który zmiękczy naskórek, a także wpłynie na proces jego keratynizacji – radzi dyrektor marki Delawell.

Skompletuj kosmetyczkę tylko dla swoich stóp

Po namoczeniu skóry stóp należy za pomocą tarki usunąć zrogowacenia na pięcie, odciski i modzele.  Następnie wykonać peeling stóp (przy okazji delikatnie masując) na bazie preparatów ścierających zawierających naturalne oleje, które złuszczą, oczyszczą i nawilżą naskórek zarówno w obrębie usuniętych zrogowaceń, ale również całej skóry stóp.

- Po usunięciu zrogowaciałego naskórka należy zastosować maskę lub maść, ewentualnie bogaty w substancje aktywne krem do stóp. W przypadku braku czasu, możemy jedynie  posmarować nimi stopy, ale najlepiej jest położyć grubą warstwę preparatu na skórę, owinąć folią i na 15 minut włożyć w ciepłą skarpetę, co ułatwi wnikanie składników aktywnych kosmetyku  – doradza Monika Bacia.

Pielęgnacja suchej skóry stóp

Przy stopach suchych, z nadmiernym rogowaceniem naskórka i jego tendencją do pękania na koniec zabiegu oraz w codziennej pielęgnacji, stosujemy preparaty specjalistyczne, które będę przyspieszały regenerację skóry wyrównując niedobór lipidów, co z kolei spowoduje zmniejszenie rogowacenia i objawy suchości skóry. Są to: np. maści z beta-glucamem, maski z zawartością mocznika, kosmetyki na bazie wysokiej jakości naturalnych maseł i olei i inne.

Brzydkie i pękające pięty - co robić?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/12.04.2016 15:10
Widziałam ostatnio w sklepie taką maskę na stopy, która po kilku dniach od stosowania ma złuszczyć starą skórę i ukazac piekny, nowy, delikatny naskórek. Probował ktoś tego? Jak się zyje z taka odchodzaca skora? Efekt jest wart swieczki?