POLECAMY

Pielęgnacja dłoni zimą

Zwróć na nie uwagę szczególnie zimą. Jak sprawić, by dłonie nie były szorstkie? Przede wszystkim zastosuj odpowiedni plan pielęgnacji.
Pielęgnacja dłoni zimą fot. FREE

1. Myj dłonie delikatnie łagodnym żelem i niezbyt gorącą wodą.

Raz w tygodniu zrób im peeling drobnoziarnisty lub enzymatyczny (skóra stanie się gładsza, świeża i lepiej wchłonie odżywcze składniki kremu).


2. Krem stosuj rano, wieczorem i po każdym myciu. Zmiękcza i wygładza skórę. Jeśli jest ona bardzo sucha, szukaj preparatów z gliceryną, olejami roślinnymi, masłem shea.


3. Do prac domowych zakładaj gumowe rękawiczki. Jeśli nie lubisz w nich pracować, możesz zastąpić je kremem ochronnym. W tej roli sprawdzi się preparat z dodatkiem silikonu.


4. Dwa razy w miesiącu zrób zabieg parafinowy. Kupioną w aptece parafinę podgrzej, wlej do miseczki. Posmaruj dłonie grubą warstwą kremu i gdy parafina zacznie tężeć, zanurz w niej najpierw jedną, a potem drugą dłoń. Każdą rękę zamocz trzy razy, czekając, aż poprzednia warstwa zastygnie. Potem owiń ręce folią i ręcznikiem. Po 30 min. ściągnij ręcznik, folię i parafinę. Skóra będzie miękka i odżywiona.


5. Wykorzystuj do domowej pielęgnacji ziemniaki. To skarbnica białka, witamin i enzymów. Ugotowane bez soli i zmieszane z oliwą lub śmietaną wspaniale łagodzą podrażnienia i wygładzają szorstką skórę. Możesz również od czasu do czasu moczyć przesuszone dłonie w wodzie, w której gotowały się kartofle.


Masz pytanie dotyczące pielęgnacji dłoni? Zadaj je na uroda.pl>>>

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/rok temu
Dłonie należy bezwzględnie chronić zwłaszcza przed środkami czyszczącymi ,moim zdaniem taki krem ochronny jest mało skuteczny ,ja ubieram specjalne rękawiczki gumowe ,które szczelnie osłaniają dłonie dodatkowo wnętrze jest nasączone kremem z witaminami