Piękne stopy są sexy - jak dbać o nie zimą?

To, że zimą nasze stopy rzadko są odkryte, nie oznacza, że nie trzeba o nie dbać. Ze stopami jest podobnie jak z bielizną - jeśli wiemy, że są piękne, czujemy się pewniej, bardziej kobieco i sexy. Dlatego podarujmy im od czasu do czasu jakiś zabieg, choćby był to tylko pedicure, masaż albo nawilżanie.
/ 05.12.2015 16:41

Fot. Fotolia

Zadbane stopy są niezwykle zmysłowe i seksowne! To argument nie do odrzucenia. Nawet jeśli bose stopy zimą prezentujesz tylko w zaciszu swojego domu, powinnaś o nie zadbać. Teraz, gdy skrywane są w ocieplanych butach, potrzebują odżywienia i nawilżenia. Na pedikiur powinnaś zapisać się także wtedy, gdy uprawiasz sport. Chodząc na basen, jogę czy pilates stopy często masz odsłonięte.

Jak dbać o stopy zimą?

Dobrze wykonany zabieg pedikiur zawsze poprawia samopoczucie. A to ważne w chłodne i często przygnębiające jesienne i zimowe wieczory. Wizyta w salonie to doskonały sposób na chwilę relaksu i przyjemności. Ale to nie jedyny powód dla którego powinnyśmy zarezerwować w kalendarzu czas na pedikiur – mówi Antonina Papiewska. – Niskie temperatury za oknem sprawiają, że nasze stopy stają się suche, zaczerwienione i popękane. Peeling i duża dawka składników nawilżających, sprawią, że nasze stopy będą idealnie gładkie i miękkie – dodaje stylistka paznokci.

Pedicure i co jeszcze?

Na co warto zdecydować się zimą oprócz klasycznego pedikiur? Zabieg parafinowy na stopy zimą to doskonałe rozwiązanie. – Dzięki kąpieli parafinowej stopy odzyskają zdrowy wygląd, świeżość, a skóra pozostanie jedwabiście gładka jeszcze przez długi czas po zabiegu – podpowiada Antonina Papiewska. – Lubisz masaż stóp? Zdecyduj się na masaże ciepłymi olejkami. Taki zabieg nie tylko przywróci stopom nieskazitelny wygląd, ale także będzie przyjemnym rytuałem relaksującym i kojącym. Natomiast z szorstkością skóry najszybciej rozprawi się peeling. W salonach Pardon My French zawsze dobieramy produkty do potrzeb skóry – dodaje ekspertka.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)