kobieta, modelka, makijaż, fryzury, paznokcie, manikiur fot. FREE

Piękne paznokcie krok po kroku - jak uzyskać taki efekt

Zarezerwuj pół godziny, a twoje paznokcie będą wyglądać, jakbyś wróciła od manikiurzystki!
/ 24.11.2017 13:03
kobieta, modelka, makijaż, fryzury, paznokcie, manikiur fot. FREE

Opanowanie tajników profesjonalnego manikiuru i malowania paznokci – choć wymaga pewnej wiedzy i wprawy – jest proste. Przekonasz się o tym, czytając krok po kroku nasze wskazówki.

- Kolor lakieru. Powinien harmonizować z odcieniem skóry. Ciepłe kolory lakierów dobieraj do ciepłego odcienia skóry, zimne do zimnego. Różowe dłonie o chłodnej tonacji z czerwonopomarańczowymi paznokciami zrobią wrażenie sinych. Jeśli masz rude włosy, twoje złociste dłonie ozdobione fioletowym kolorem nabiorą brudnego odcienia.

- Malowanie. Zacznij od kciuka (będzie schnąć najdłużej), a skończ na małym placu. Jeśli wybrałaś ciemny lakier, nanieś wcześniej na płytkę podkład pod lakier - tak zwaną bazę (zapobiegnie żółknięciu paznokci). Jeśli chcesz skrócić czas wysychania lakieru, zanurz na chwilę pomalowane paznokcie w zimnej wodzie.

Piękne paznokcie krok po kroku
- Zmyj
stary lakier – używaj zmywacza bez acetonu. Potem paznokcie wyszoruj miękką szczoteczką. To poprawi ukrwienie skóry i sprawi, że płytka ładnie się zaróżowi.
- Zanurz paznokcie na kilka minut w wodzie z cytryną (przy okazji je wybielisz) albo nałóż na płytki preparat do zmiękczania skórek. Po 2–3 minutach odsuń skórki drewnianym patyczkiem.
- Za pomocą cążków lub nożyczek obetnij paznokcie. Pamiętaj, że kształt paznokcia jest idealny wówczas, gdy jego koniec jest takiej samej szerokości jak nasada.
- Wyrównaj płytki pilnikiem mineralnym lub ze sztucznego tworzywa. Piłuj długimi pociągnięciami, zawsze w jedną stronę – to zapobiegnie rozdwajaniu się paznokci.
- Lakier nakładaj trzema pociągnięciami pędzla: przez środek oraz po bokach paznokcia. Pierwsza warstwa lakieru powinna być cieńsza, następna może być trochę grubsza.
- Kiedy zyskasz pewność, że paznokcie już wyschły, wetrzyj w dłonie krem do rąk i paznokci. Skóra będzie wówczas gładka, a paznokcie mocne i zdrowe.

Fantazyjny manikiur - zamiast biżuterii
Możesz ozdobić wszystkie paznokcie albo przykleić dyskretny wzór tylko na jednym. Zrobi wrażenie!

Klasyczny manikiur - uwiedzie każdego
Ożywi stonowany strój: i „małą czarną”, i białą bluzkę. Dobrze wygląda na krótkich paznokciach.

Francuski manikiur - zawsze modny
Pasuje do każdej kreacji, jest wyjątkowo elegancki i dyskretny. Sprawia, że paznokcie wyglądają na bardzo zadbane.