Piękne i zadbane paznokcie – która z nas o nich nie marzy? Obecnie nie musisz czekać, aż Twoje paznokcie urosną i aż zabiegi pielęgnacyjne zaczną działać. Możesz skorzystać z popularnych tipsów. Czy jednak tipsy nie niszczą paznokci? Jak się je zakłada? Czym różnią się tipsy akrylowe od żelowych?/fot. Fotolia

Piękne dłonie i paznokcie od A do Z – poradnik

Gładkie dłonie oraz mocne i pięknie pomalowane paznokcie to wizytówka każdej kobiety. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak pielęgnować skórę rąk, wzmocnić i odżywić paznokcie oraz wykonać profesjonalny manicure na każda okazję, przeczytaj nasze porady i zobacz galerie.
/ 04.10.2016 12:24
Piękne i zadbane paznokcie – która z nas o nich nie marzy? Obecnie nie musisz czekać, aż Twoje paznokcie urosną i aż zabiegi pielęgnacyjne zaczną działać. Możesz skorzystać z popularnych tipsów. Czy jednak tipsy nie niszczą paznokci? Jak się je zakłada? Czym różnią się tipsy akrylowe od żelowych?/fot. Fotolia

Mamy kilka skutecznych sposobów na piękne dłonie i zdrowe paznokcie przez cały rok. Możesz je poznać...

Po pierwsze gładkie dłonie

Zacznij od pielęgnacji swoich dłoni. Jest to bardzo ważne, bo nawet przy pięknie ozdobionych paznokciach, niezbadane dłonie, nie wyglądają najlepiej. Jeśli nie są aksamitnie gładkie, warto poświęcić im trochę czasu. Sposób na piękne dłonie znajdziesz w artykułach: Jaki jest najlepszy sposób na aksamitne dłonie, Jak pielęgnować skórę rąk oraz Gładkie dłonie. Przepisy na maseczki znajdziesz w artykułach: Maseczki na dłonie i Jakie są domowe sposoby na piękne dłonie zimą.

Zobacz także: Czy utwardzacz do paznokci SVTC jest skuteczny?

Po drugie mocne paznokcie

Tak samo jak o dłonie, powinnaś zadbać o paznokcie. Aby je wzmocnić musisz pamiętać o prawidłowym ich odżywieniu, nie tylko od zewnątrz ale i od wewnątrz. Porady na ten temat znajdziesz w artykułach: Dłonie wizytówką, Co zrobić, żeby mieć mocne paznokcie, Domowe sposoby na łamliwe paznokcie, Jak pomóc łamliwym i przebarwionym paznokciom oraz Zdrowe paznokcie . Warto także przejrzeć odżywki do paznokci dostępne na rynku.

Po trzecie modny manicure

Jak już Twoje dłonie będą gładkie i nawilżone, a paznokcie odżywione i mocne, możesz pomyśleć o pomalowaniu i ozdobieniu paznokci. Proponuję przeczytać kilka krótkich porad na ten temat, np. Manicure krok po kroku, Jak wykonać fantazyjny manicure pękającym lakierem, Jak malować krótkie paznokcie, Najnowszy trend w manicure – ręka manekina oraz Jaki manicure dobrać do kreacji sylwestrowej.

Zobacz także: Co warto wiedzieć o manicurze hybrydowym

Warto również dowiedzieć się trochę nowych lakierach do paznokci: Tęczowe lakiery i peny do paznokci – jak one działają i Kolorowe lakiery do paznokci – szaleństwo barw oraz poznać tajniki przedłużania paznokci: Jaką metodę przedłużania paznokci wybrać oraz Jak zdjąć tipsy, aby nie zniszczyć paznokcia.

Przygotowane specjalnie dla Ciebie galerie z najnowszymi trendami manicure oraz wzorki na każda okazję  na pewno Cię zainspirują: Oryginalne wzorki na paznokcie, Jak ozdobić paznokcie na ślub i Kolorowe paznokcie.

Dzięki kilku prostym zabiegom, możesz cieszyć się gładkimi dłońmi i mocnymi paznokciami.