manikiur, szybko, ekspresowy, paznokcie, w minutę fot. FREE

Perfekcyjny manikiur na szybko

Twoje paznokcie nie wyglądają najlepiej, a za 15 minut masz wielkie wyjście? Nie trać głowy. Prosty manikiur możesz zrobić błyskawicznie.
/ 22.12.2011 12:28
manikiur, szybko, ekspresowy, paznokcie, w minutę fot. FREE
Ekspresowy manikiur krok po kroku:

1. Pilnikiem wyrównaj paznokcie i nadaj im kształt. Piłuj je delikatnie, wykonując ruch w jednym kierunku, np. od prawej do lewej strony i ku górze. Jeżeli będziesz piłować paznokcie we wszystkie strony, mogą się potem rozdwajać i pękać.

Kształt paznokci
Dopasuj go do kształtu swoich dłoni. Jeżeli twoje palce nie są zbyt szczupłe i długie, możesz optycznie je wydłużyć, nadając paznokciom migdałowy kształt. Jest on teraz znów bardzo modny. Długie i szczupłe palce ładnie wyglądają z prostokątnymi lub trochę zaokrąglonym paznokciami. Jeżeli płytki są prostokątne, zadbaj o to by brzegi paznokci nie były szersze od ich nasady.

2. Zmiękcz skórki. Użyj do tego płynu zmiękczającego. Odczekaj kilka minut i delikatnie odsuwaj je od płytki paznokcia. Unikaj używania cążek, a tym bardziej frezarek, ponieważ możesz naruszyć macierz paznokcia. Jeżeli regularnie będziesz odsuwać skórki patyczkiem, nie będą one narastać na płytkę.

3. Delikatnie wypoleruj paznokcie. Nie jest to etap niezbędny, ale jeśli masz chwilę czasu, sięgnij po miękką polerkę. Do polerowania użyj też kropli oliwki. Dosłownie muśnij polerką paznokcie, by wyrównać ich strukturę bez naruszania i ścierania płytki. Szklanym pilniczkiem podpiłuj paznokcie od spodu, żeby zlikwidować małe nierówności. Im gładsza płytka paznokcia, tym lepiej będzie się na niej trzymał lakier.

4. Odtłuść płytki zmywaczem.
Nie stosuj do tego wacików ponieważ mogą one pozostawiać na paznokciach włoski, które utrudnią malowanie. Bezpieczniejszy będzie nasączony zmywaczem papierowy ręcznik. 

5. Nałóż bazę pod lakier. Kiedy wyschnie, możesz pomalować paznokcie – najlepiej nałożyć dwie warstwy lakieru. Jeżeli wykonujesz manikiur w pośpiechu, skorzystaj z lakieru, który dobrze znasz, wiesz, że ładnie kryje i nie zostawia smug. Użyj utrwalacza, a lakier dłużej utrzyma się na paznokciach. Jeżeli bardzo się spieszysz, możesz pominąć utrwalacz, sięgnij za to po osuszacz. Dzięki niemu unikniesz rozmazania się lakieru. Jeśli go nie masz, pomalowane paznokcie zabezpieczy również oliwka do paznokci. 

Konsultacja: Martyna Borowska, manikiurzystka z Centrum Urody Peggy Sagel i Agnieszka Pietraszek, manikiurzystka Vanilla Sky Sun&Spa

Masz pytanie dotyczące paznokci? Zadaj je na uroda.pl