obcasy, buty, nogi, zgrabne nogi, nogi na obcasach

Pedikiur step by step

Już niedługo chodzić będziesz w sandałkach i klapkach, pamiętaj o odpowiednim przygotowaniu stóp. Podpowiadamy, jak zrobić pedikiur od a do z.
/ 13.08.2012 16:04
obcasy, buty, nogi, zgrabne nogi, nogi na obcasach
1.  Wypoleruj stopy
Najlepiej na sucho, używając tarki z papierem ściernym. W ten sposób najskuteczniej i najszybciej pozbędziesz się narośniętego, zgrubiałego naskórka na spodniej części stóp, na bokach oraz na piętach. Skórę pocieraj w różne strony i pod różnym kątem. Staraj się nie trzeć w jednym miejscu, bo mogłabyś w ten sposób podrażnić skórę. Uważaj również, jeśli masz popękane pięty. Wtedy ruchy, które wykonujesz tarką do stóp, powinny przebiegać wzdłuż pęknięć, a nie w poprzek.  

2. Wymocz stopy
Przygotuj im specjalną kąpiel. Najlepiej w ciepłej wodzie z dodatkiem specjalnych tabletek, soli morskiej lub płynu. Dzięki niej skutecznie rozmiękczysz skórę. Poświęć na nią nie więcej niż 5–10 minut. 

3. Zadbaj o paznokcie
Po kąpieli skróć paznokcie. To najlepszy moment, bo wtedy są zdecydowanie bardziej miękkie. Użyj do tego specjalnych cęgów do paznokci stóp (nożyczki mogą poszarpać krawędzie). Paznokcie obcinaj na prosto, uważając, by nie postrzępić brzegów płytki. Końce delikatnie zaokrąglij, a krawędzie opiłuj pilnikiem.

4. Odsuń skórki
Najlepiej drewnianym patyczkiem. Jeśli skórki nie schodzą, posmaruj je specjalnym preparatem zmiękczającym i pozostaw go na 2–3 min. Jeśli w którymś z miejsc skórka odstaje od płytki paznokcia, możesz ją bardzo delikatnie wyciąć cążkami. W ten sposób unikniesz jej zadzierania się i pękania. 5. Wygładź skórę
Nałóż piling specjalnie przeznaczony do stóp. Wymasuj nim całe stopy (zwróć szczególną uwagę na spody palców i pięty), wykonując przy tym koliste ruchy. Dzięki niemu skóra na stopach będzie bardziej delikatna i miękka, a składniki kremów łatwiej w nią wnikną.

Jak samemu zrobić piling - sprawdź>>>

6. Nawilżaj
Nałóż na stopy maskę. Dzięki niej skóra na stopach będzie nawilżona, widocznie gładsza i bardziej elastyczna. Najlepiej wybierz maskę odpowiadającą twoim konkretnym potrzebom, np. regenerującą lub intensywnie nawilżającą.

Kilka ważnych zasad

Paznokcie piłuj zawsze w jednym kierunku
, krótkimi pociągnięciami pilnika. Ruchy tam i z powrotem mogłyby poszarpać krawędź płytki i doprowadzić do rozdwajania się paznokci.

Ostrożnie z wycinaniem skórek. Chronią one macierz paznokcia przed bakteriami. Zbyt głębokie wycięcie może spowodować uszkodzenie macierzy. Jeśli to możliwe, ogranicz się do odsuwania skórek.

Poleruj tylko od czasu do czasu. Taki zabieg wprawdzie poprawia ich wygląd, jednak robiony zbyt często może osłabić płytkę.

Paznokcie skracaj z umiarem. Unikaj zwłaszcza głębokiego wycinania paznokci w rogach – zwiększa to ryzyko wrastania płytki. 

Zrezygnuj z metalowych narzędzi. Szczególnie niebezpieczne są żyletki – wycinając nimi zgrubiały naskórek, możesz łatwo się zranić. Unikaj też metalowych tarek – bardziej szarpią, niż ścierają naskórek. Zastąp je kamiennymi lub papierowymi.


Więcej informacji znajdziesz na www.scholl.com.pl
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/14.05.2013 19:56
Kurs stylizacji Gołdap, Suwałki i Olsztyn?? a jak jest z tym Olsztynem? Mogę porsopić o szczegf3ły na maila? I niestety przegapiłam warsztaty z SO i EO, było może nagranie? Ładna stylizacja, nigdy bym nie pomyślała, że takie kolory będą tak ładnie wyglądać