POLECAMY

Pedicure bez wpadek

Podczas malowania paznokci na stopach, zdarza ci się rozmazać lakier? Sięgnij po separator, a to się już nie przydarzy.
Pedicure bez wpadek fot. Panthermedia

Jak przy malowaniu paznokci u stóp uchronić skórę przed zabrudzeniem lakierem?
Iza K. z Wadowic

Najlepszym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w specjalne separatory (do kupienia w drogeriach za ok. 2-3 zł para). Są wykonane z elastycznego tworzywa lub syntetycznej gąbki.

Służą do wielokrotnego użycia – trzeba tylko o nie dbać, oczyszczać po 2-3 pedikiurach wygniatając w ciepłej wodzie z dodatkiem mydła, a ślady lakieru usuwać zmywaczem.

Separator przypomina grzebyk z grubymi zębami, które rozdzielają palce podczas nakładania emalii. Zapobiegają zabrudzeniu skóry na bokach palców, jak również zarysowaniu powierzchni świeżo pomalowanej płytki paznokcia. Zdejmujemy je całkowitym wyschnięciu lakieru.  

radziła: Daria Sikorska makijażystka

Tagi: pedicure
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/5 lat temu
Można wsadzać między palce chusteczki albo coś nie opłaca się przynajmniej dla mnie kupić tych separatorów :)
/6 lat temu
Akryle robiłam przez 5 lat, teraz wyłacznie żele. Ale co do akryli no mają one swoje plusy i munisy. Akryl najłtwiej się modeluje na formie, dlatego że w razie gdy płytka paznokcia jest za krf3tka tudzież ma jakiś dziwny krztałt można to zmienic odpowiednio układając szablon. A akryle mają tendencję do zapowietrzania. W 20% jest to słaba płytka paznokcia, w 30% złe użytkowanie i pielęgnacja, 10% trzyma sie bez zarzutu, 40% brak umiejetności zrobienia w/w paznokci. Akryle są łatwe do zrobienia ale wymagają czasu i sprawnej ręki.