POLECAMY

Paznokcie - poradnik

Jak dbać o paznokcie na co dzień? Jakie zabiegi na paznokcie oferują salony kosmetyczne? Czy można oduczyć się obgryzania paznokci? Co jeść, by mieć piękne pazurki? Jakie są najczęstsze problemy z paznokciami i jak im zaradzić?
Paznokcie - poradnik

Co jeść, by mieć piękne paznokcie?

Dieta niewątpliwie ma wpływ na nasze paznokcie. Potrzebują one kreatyniny, aminokwasów siarkowych oraz witamin z grupy B, wapnia, cynku, krzemu i selenu. Gdzie je znajdziemy? Co najlepiej jeść, by mieć piękne paznokcie?

Sprawdź: Jaka dieta jest najlepsza na piękne paznokcie?

Problemy z paznokciami

Twoje paznokcie są kruche? Mają przebarwienia? Rozdwajają się? Łamią? A może wrastają? To najczęstsze problemy z paznokciami, którym jednak można zaradzić. Podpowiadamy, jak pozbyć się kłopotliwych dolegliwości paznokci.

Sprawdź: Najczęstsze problemy z paznokciami - jak im zapobiec?

Dbaj o paznokcie!

Zaopatrz swoją kosmetyczkę w cążki, nożyczki, odżywki, pilniczek i do dzieła! Razem nauczmy się podstaw pielęgnacji paznokci: od odpowiedniego przycinania przez malowanie aż do zmywania lakieru. Warto też przy tym zadbać o skórę dłoni!

Sprawdź: Jak na co dzień dbać o paznokcie?

Odnowa w gabinecie

Manicure, pedicure, zabieg parafinowy - oto raj dla naszych paznokci. Oddaj się w ręce profesjonalistów, by cieszyć się pięknymi paznokciami stóp i dłoni. Czego możemy spodziewać się u kosmetyczki? Czytaj w artykule "Wędrówka po salonach piękności dla zdrowych paznokci".

Sprawdź: Wędrówka po salonach piękności dla zdrowych paznokci

Obgryzanie paznokci

Obgryzanie paznokci nie tylko nieładnie wygląda, ale też bardzo niszczy płytkę paznokcia. Warto więc oduczyć się ich obgryzania. Jak? To proste! Producenci kosmetyków mają dla nas kilka ciekawych rozwiązań. Potrzebna będzie tylko silna wola!

Sprawdź: Jak się oduczyć obgryzania paznokci?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/2 lata temu
Dla zdrowych paznokci warto zrobić kilka rzeczyP: Po pierwsze -odżywianie Po drugie - rzucenie palenia Po trzecie - używanie rękawiczek podczas kontaktu z chemikaliami np. płynem do naczyń, proszkiem do prania, farbą do włosów Jest kilka zasad co zrobić, żeby mieć zdrowe paznokcie http://blogilla.pl/sprawdzone-sposoby-na-piek na-cere-i-paznokcie/
/2 lata temu
moja paznokcie na prostą wyprowadziło wcieranie naturalnych olejków w połączeniu z sally hansen miracle growth :)
/3 lata temu
Dla obgryzających może dobry będzie zmywacz bezzapachowy Laura Conti w saszetkach.