Paznokcie na jesień 2017 – w wersji metalik i z brokatem fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Paznokcie na jesień 2017 – w wersji metalik i z brokatem

Tej jesieni manikiur błyszczy, i to nie tylko ten na specjalne okazje, ale i na co dzień. Nosimy paznokcie w kolorach metalik, brokatowe i zdobione brokatem.
Joanna Futkowska / 20.12.2017 10:30
Paznokcie na jesień 2017 – w wersji metalik i z brokatem fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Paznokcie na jesień 2017 ukazują się nam w szalonej odsłonie. Metaliczne odcienie można dowolnie mieszać, dodaje się do nich błyszczące i mieniące się brokaty.

6 najważniejszych trendów w manicure na jesień-zima 2017/2018

Z czym go nosić?

Metaliczny manicure to trend dla osób odważnych i takich, których nie obowiązuje sztywny dress code. Paznokcie malujemy nie tylko na kolor srebrny czy złoty. Jak najbardziej na miejscu są też kolory: miedziany czy metaliczne wersje zieleni lub granatu.

Ponieważ taki metaliczny kolor na paznokciach w pewnym sensie zastępuje biżuterię, dlatego nie najlepiej wygląda do zbyt bogatych złotych ozdób, za strojnego ubioru. Doskonale natomiast przełamuje surowy styl, np. czarnych spodni i spokojnej koszulowej bluzki, czy swetra.

Jak malować?

Lakiery metalik najlepiej wyglądają na krótkich paznokciach. Można nimi pomalować wszystkie płytki lub tylko np. dwie – na serdecznym i małym palcu, a resztę lakierem w kolorze, który stanowi dla niego dobre tło, np. bordowym lub szarym. Nakładanie takiego lakieru z drobinkami to trudniejsza sztuka, niż zwykłego lakieru. Musi być położony perfekcyjnie, inaczej wygląda tandetnie, a nawet nieestetycznie, dlatego do malowania trzeba się dobrze przyłożyć.

Lakiery z brokatem

To inna wersja błyszczących modnych paznokci. Do kupienia są gotowe lakiery zawierające błyszczące drobinki, ale brokatowe paznokcie możesz mieć również osypując nim lakier. Można go nakładać na cały paznokieć lub tylko ozdobić go wykonanym z brokatu wzorem albo jak we frenchu zaznaczyć nim tylko końcówkę paznokcia.

Jak nakładać brokat?

  • Aplikuj go na lekko podeschnięty lakier.
  • Najłatwiej zrobić to aplikatorem do cieni. Zamocz go delikatnie w wodzie, zanurz w pojemniku z brokatem i przyciśnij do płytki. By brokat lepiej się trzymał, pokryj powierzchnię top coatem.
  • Do nałożenia brokatu możesz też wykorzystać gąbeczkę do makijażu. Robi się to na sucho – zanurzasz ją w brokacie i osypujesz go na paznokieć. Całość utrwalasz bezbarwnym lakierem lub top coatem.
  • Wzorki z brokatu najłatwiej zrobić to wykałaczką. Najpierw na lakierze bazowym malujesz cienkim pędzelkiem lakierem wzorek. Mogą to być paski, trójkąty, kwiatki i inne, a następnie korzystając z wykałaczki osypujesz je brokatem. Takie brokatowe malowanki mogą powstać na jednym paznokciu lub na kilku.

Polecamy modnych inspiracji:

Wybór redakcji: 10 kosmetyków, które musisz wypróbować w grudniu
Polskie marki kosmetyczne, którym wróżymy sukces w 2018 roku!