POLECAMY

P.Shine – naturalny manicure

Salony kosmetyczne oferują wiele nowych zabiegów na dłonie i paznokcie. Obecnie dużą popularnością cieszy się japoński manicure P.Shine. To doskonały sposób na zniszczone i łamliwe paznokcie. Sprawdź, jak bez sztucznych kosmetyków i drogich zabiegów, możesz poprawić wygląd swoich paznokci.
P.Shine – naturalny manicure

P.Shine – co to takiego?

Jest to zabieg wykonywany w dobrych i nowoczesnych salonach kosmetycznych. Można również kupić niezbędne produkty i spróbować wykonać go w domu. Metoda ta pochodzi z XVII wieku i była stosowana przez japońskie arystokratki. Obecnie stosuje się ją również w Stanach Zjednoczonych i Europie. W polskich salonach kosmetycznych jest nowością, ale ma już rzesze wielbicieli.

Jak jest wykonywany?

Głównym zadaniem P.Shine jest wzmocnienie naturalnych paznokci i nadanie im blasku lśniącej perły. Japoński manicure rozpoczyna się długim moczeniem dłoni. Ma ona zmiękczyć paznokcie, a dzięki dodawanym do wody aminokwasom i witaminom również je odżywić.

Następnie, przy użyciu specjalnego drewnianego pilniczka, nadajemy paznokciom matowy wygląd. Dzięki temu nakładane później substancje będą mogły wniknąć głębiej w strukturę paznokcia. Najważniejszą częścią zabiegu jest długie wcieranie w paznokcie specjalnej pasty. Następnie za pomocą różowej polerki pudrujemy płytkę. To właśnie puder nadaje paznokciom blask i połysk.

Polecamy: Wędrówka po salonach piękności dla zdrowych paznokci

Dla kogo jest P.Shine?

Manicure P. Shine zalecany jest przede wszystkim kobietom, których paznokcie mają skłonność do łamania się. Pomaga również w przypadku rozdwajania się płytki paznokciowej czy jej nierównej powierzchni. Jest bezpieczny dla alergików, gdyż przy jego wykonywaniu nie używa się sztucznych substancji, które mogą uczulać wrażliwą skórę dłoni.

Po zabiegu paznokcie są sprężyste, giętkie i odżywione. Zabieg nie powinien być stosowany bezpośrednio po zdjęciu tipsów, gdyż płytka paznokcia jest wtedy bardzo słaba. Należy pamiętać, że po zabiegu paznokcie mają słabą przyczepność, więc nie powinniśmy ich malować przez 4-5 dni. Ze względu na delikatny efekt, manicure może być polecany również mężczyznom, którzy chcą zadbać o swoje dłonie.

Zobacz też: Jak dbać o paznokcie?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)