manicure fot. Panthermedia

Manikiur perfekcjonistki krok po kroku

Samodzielny zabieg to oszczędność czasu, pieniędzy i duża satysfakcja. Z naszymi wskazówkami wykonasz go precyzyjnie i zgodnie z regułami.
/ 14.08.2013 06:29
manicure fot. Panthermedia
Dobrze wykonany manikiur nie tylko ozdobi paznokcie, ale także pomoże rozwiązać niektóre problemy. Ukryje nierówne lub rozdwajające się płytki czy zlikwiduje zadzierające się skórki.

Gładka skóra

Podstawą udanego manikiuru jest zadbana skóra rąk.
Raz w tygodniu zafunduj dłoniom peeling. Możesz użyć delikatnego, drobnoziarnistego preparatu przeznaczonego do twarzy. Szczególnie starannie masuj okolice płytek paznokciowych.
Zmyj stary lakier, a paznokcie wyszoruj miękką szczoteczką. To znakomicie poprawi ukrwienie skóry i sprawi, że płytka ładnie się zaróżowi. Następnie pozbądź się skórek.

Ładny kształt

Postaraj się, by końce paznokci zachował taki sam owal, jak nasada (długie pazurki są niemodne!).
Skróć płytki i wygładź je pilnikiem. Piłuj długimi pociągnięciami, zawsze w jedną stronę – to zapobiegnie rozdwajaniu się paznokci. Wybierz pilniczek mineralny lub ze sztucznego tworzywa – metalowy szarpie brzegi i w ten sposób je niszczy.

Kolor na paznokciach

Nie maluj płytek przed pójściem spać. Zwykle nie wysychają do końca i w nocy na lakierze pojawiają się odgniecenia. Po nałożeniu zabezpieczającej bazy możesz sięgnąć po lakier kolorowy.
Najpierw nałóż go na środkową część paznokcia, następnie domaluj boki. Nim nałożysz drugą warstwę emalii, upewnij się, że pierwsza dobrze wyschła.
Jeśli niechcący pomalowałaś skórki, usuniesz z nich lakier korektorem w pisaku.
Na pomalowane paznokcie nałóż warstwę utwardzacza. Może on przedłużyć trwałość manikiuru o kilka dni.