POLECAMY

4 grzechy główne manicure hybrydowego

Unikaj ich!
4 grzechy główne manicure hybrydowego fot. FREE/kolaż polki.pl

Hybryda jest uwielbiana przez tysiące (jak nie miliony) kobit na całym świecie. Swoją popularność zawdzięcza swojej trwałości, jest praktycznie nie do zdarcia. Jednak czasem efekt nie jest zadowalający - lakier ciężko usunąć, a po kilku zabiegach można zaobserwować osłabienie kondycji paznokcia. Czego unikać decydując się na ten rodzaj maniciuru.

1. Nie rób tego w domu!

W sklepach łatwo można kupić sprzęt potrzebny do wykonania maniciuru hybrydowego. Jednak pamiętaj, to może się nie udać. Dlaczego? Przed założeniem hybrydy trzeba bardzo starannie wykonać manicure. Odsunąć skórki, delikatnie wypolerować powierzchnię paznokcia, następnie odtłuścić płytkę. Dopiero później czas na bazę, kolor i top. Każdą warstwę lakieru należy utwardzić w świetle UV. Na koniec paznokcie przemywamy alkoholem izopropylowym.

Pamiętaj! Lakier nakładaj bardzo cienkimi warstwami i uważaj, aby nie zalać skórek. Jeśli tak się stanie, hybryda zacznie się odklejać jeszcze tego samego dnia.

2. Uwaga na produkty hybrydopodobne!

Oryginalna hybryda nie wymaga matowienia płytki pilnikiem i rozpuszcza się w ciągu 3-5 minut. To bardzo niszczy paznokcie! Bardzo często lakiery naśladujące hybrydę nie rozpuszczają się i trzeba je spiłować. Po jednym takim maniciurze paznokcie będą zniszczone, a ich regeneracja może potrwać nawet 3 miesiące.

3. Zdejmowanie hybrydy to sztuka

Samodzielne zdejmowanie hybrydy to niemal gwarancja uszkodzenia płytki paznokcia. Nie wolno spiłowywać hybrydy pilnikiem z paznokci! Należy rozpuścić w delikatnym preparacie specjalnie do tego przeznaczonym. Nie wolno też na siłę zdzierać resztek lakieru z paznokci - odrywając na siłę, zerwiemy warstwę paznokcia.

4. Zrób przerwę!

Daj odpocząć paznokciom! Wykwalifikowana manikiurzystka rozpozna moment, w którym warto zrobić przerwę od hybrydy - zazwyczaj wystarczą 2-3 tygodnie. W tym czasie nie malujemy paznokci lakierem, lecz należy nałożyć na nie odżywkę z proteinami i olejkiem jojoba. Dzięki niej paznokcie nie będą się łuszczyć, łamać oraz rozdwajać, nawilży przesuszone paznokcie, zredukuje białe plamki, zapobiegnie powstawaniu nowych.

 

💅🏼 HELLO KITTY #RG @polkipl

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika PARDON MY FRENCH (@pardonmyfrench.pl)

Na podstawie informacji prasowej Pardon My French

Więcej kosmetycznych hitów:

Najlepsze korektory pod oczy Kosmetyki, na które wydałybyśmy oszczędności Kosmetyki, które darzymy sentymentem

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/2 lata temu
Moje paznokcie maluję u kosmetyczki colorgelami z opi, teraz jest jakaś promocja colorweeks i w danym tygodniu mozna taniej pomalować paznokcie. Przed majówką idę i będę miała fioletowe.
/2 lata temu
kasia24, a gdzie kupiłaś te lakiery z Makear, kosmetyczka Ci zamawiała czy jak?
/2 lata temu
Ja nie robię sobie żadnych przerw. Wszystkie bazy, topy, lakier, cleaner i aceton mam z jednej, profesjonalnej firmy MakeAR i nie zauważyłam, żeby moje paznokcie były zniszczone. Kosmetyczka poleciła mi właśnie, żeby wszystkie produkty kupować z jednej firmy. Wtedy lakier się będzie dobrze trzymał i przy zdejmowaniu też nie powinno być problemów