Lato ładnych stóp

Piękne i zdrowe stopy to przede wszystkim stopy wypielęgnowane.
/ 16.03.2006 16:57
 

Latem warto poświęć stopom więcej czasu - z jednej strony częściej je bowiem pokazujemy, a z drugiej są bardziej narażone na przesusznie, obtarcia i zkażenia. Do dyspozycji masz cały arsenał kosmetyków na wszystkie możliwe przypadłości.

- Zrogowaciały naskórek – usuniesz gruboziarnistym peelingiem do stóp po wcześniejszym zmiękczeniu skóry w ciepłej kąpieli. Nowością są kremy, których specjalne składniki zmniejszają tarcie stóp w noszonym obuwiu, przez co ograniczają powstawanie zrogowaceń.

- Nadmierna potliwość
– prócz antyperspirantów do stóp możesz posłużyć się także kremem o działaniu antybakteryjnym i przeciwzapalnym. Ogranicza on rozmnażanie bakterii rozkładających pot – co jest źródłem przykrego zapachu – orazhamuje wydzielanie potu przez wiele godzin.

- Pękające pięt
y – świadczą najczęściej o niedoborze witaminy A w organizmie.Po każdym myciu warto więc wetrzeć w nie krem z tą witaminą. Kurację można wspomócprzyjmowaniem doustnie beta-karotenu.

- Suchość skóry
– usunie krem o działaniu nawilżającym, odświeżającymi przeciwgrzybiczym. Szukaj takiego, który dobrze się wchłania; stopy szybciejprzestają być śliskie, można włożyć buty.