stopy, pięty fot. Panthermedia

Ładne pięty - 5 sposobów

Spraw, by twoje pięty wyglądały ładnie w letnich sandałkach. To całkiem proste. Wystarczy, że zastosujesz się do tych pięciu rad.
/ 25.07.2013 08:42
stopy, pięty fot. Panthermedia
1. Zanurzaj stopy w kąpieli (nawet co dzień na 10–15 min) z solą morską (1/2 szklanki) lub naparem z ziół – antybakteryjną szałwią lub hamującą nadmierne pocenie korą dębu (czubatą łyżkę ziela zaparz szklanką wrzątku). Kąpiel poprawi ukrwienie skóry, zmiękczy ją, uwolni nogi od zmęczenia.

2. Złuszczaj regularnie suchy naskórek. Rób to 2–3 razy w tygodniu specjalną tarką do stóp czy pumeksem albo wygładzaj codziennie delikatnym preparatem peelingującym (np. Dr Stopa, Floslek, ok. 14 zł).

3. Stosuj kremy – przynajmniej raz dziennie. Szukaj preparatów z olejkami roślinnymi i mocznikiem, który zmiękcza skórę, zapobiega pękaniu (np. Goot Foot, Delia, ok. 9 zł).

4. Noś wygodne buty – dopasowane do rozmiaru stopy. Poobcierane pięty bolą i fatalnie się prezentują w sandałkach. Pamiętaj też, aby podeszwy letnich butów lekko wystawały (ok. 0,5 cm za piętę). Gdy są za krótkie, w czasie chodzenia ciężar ciała dociska piętę do brzegu buta. Na jej skórze powstaje zgrubienie, które może pękać.  

5. Regeneruj skórę nocą. Gdy tylko poczujesz, że pięty są mocno przesuszone, zastosuj tygodniową kurację. Użyj kremu regenerującego (np. Sylveco, ok. 21 zł, ze skarpetkami w komplecie) albo zwykłą wazelinę i śpij w bawełnianych skarpetkach.