manicure fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Jaki wybrać zestaw do manicure? Oto must have każdej kobiety!

Zrobienie klasycznego manicure nie jest trudne, jeśli masz niezbędne akcesoria. Zobacz, co może ci się przydać, jeśli chcesz sama zadbać o swoje dłonie!
Małgorzata Germak / 28.06.2019 15:54
manicure fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Mieć zdrowe i zadbane paznokcie to coś, na czym zależy każdej kobiecie. Podstawowy, klasyczny manicure to absolutne minimum, jeśli chodzi o pielęgnację. Spokojnie, nie musisz biegać co dwa tygodnie do salonu kosmetycznego. Zadbać o paznokcie możesz sama w domu. Oczywiście warto najpierw poznać instrukcję - jak zrobić klasyczny manicure. Gdy już znasz plan działania, powinnaś zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria do manicure.

Zestaw do manicure – tego potrzebujesz!

Żeby skrócić paznokcie, nadać im kształt i pozbyć się nieestetycznych skórek, musisz mieć zestaw do manicure. Możesz skompletować go sama lub poszukać w drogeriach lub sklepach internetowych gotowych zestawów do paznokci.

Co powinien zawierać zestaw do manicure:

  • Obcinacz do paznokci - to narzędzie raczej nadaje się do skracania paznokci u stóp. Te u rąk lepiej jest spiłować (obcinanie może je osłabić). Zamiast obcinacza możesz wybrać nożyczki do paznokcie (zależy, czym wygodniej ci się posługiwać). Cena: 20-60 zł.
  • Cążki - powinny być ostre, aby nie szarpały skórek. Zwróć też uwagę na ich wielkość i dostosuj do swoich potrzeb. Cena: od 20 zł.
  • Szczoteczka do paznokci - warto mieć dwie oddzielne - do manicure i pedicure. Cena: 2-4 zł.
  • Pilniczki - do wyboru masz metalowe, papierowe i szklane. Jaki pilnik do paznokci wybrać? Odradzamy metalowe, chyba, że masz naprawdę twarde paznokcie. Papierowe są o różnym stopniu ziarnistości i ostrości papieru. Cena: od 2 zł.
  • Blok - to taka kostka do paznokci, którą wygładzisz powierzchnię paznokcia i zmatowisz lub wypolerujesz płytkę. Cena: od 1,5 zł.
  • Płyn do zmiękczania skórek - ułatwia odsuwanie i usuwanie skórek narastających na paznokieć u jego nasady. Cena: 10-30 zł.
  • Akcesoria do odsuwania skórek - możesz wybrać drewniany patyczek skośnie zakończony albo metalowe dłutko. Cena: od ok. 2 zł.

Poza tymi gadżetami w zestawie do manicure dobrze mieć też oliwkę do skórek, odżywkę i lakiery do paznokci oraz top coat.

Jak dbać o akcesoria do manicure? Pilniczki trzeba co jakiś czas wymieniać – sama łatwo się zorientujesz, kiedy się zużyją. To samo dotyczy kostek do wygładzania płytki i matowienia. Cążki warto regularnie dezynfekować oraz oddawać do ostrzenia.

zestaw do manicure

Wśród akcesoriów do manicure dostępnych na rynku znajdziesz też urządzenie wielofunkcyjne - frezarkę. Potrafi ona zastąpić zarówno pilnik, jak i cążki. Na czym polega jej działanie? Zobacz plusy i minusy frezarki do paznokci.

Uzupełnij swoją kosmetyczkę o najnowsze kosmetyki i zapachy! Kupuj taniej na stronie E-glamour.pl kody rabatowe

Czym zrobić manicure hybrydowy?

Zestaw do manicure, który omówiłyśmy powyżej, to niezbędnik do wykonania klasycznego zabiegu na paznokcie. O wiele więcej i innych akcesoriów potrzebujesz, jeśli chcesz wykonać manicure hybrydowy w domu. Na szczęście nie musisz oddzielnie kupować wszystkiego, bo na rynku dostępne są tzw. zestawy startowe do hybrydy. Zobacz nasz ranking zestawów do hybrydy poniżej 200 zł!

Zobacz inne rodzaje manicure:French manicure - instrukcja krok po krokuNa czym polega manicure japoński?