Zestaw do manicure – czego potrzebujesz, by mieć piękne i zadbane paznokcie?

Zrobienie klasycznego manicure nie jest trudne, jeśli masz niezbędne akcesoria. Zobacz, co może ci się przydać, jeśli chcesz sama zadbać o swoje dłonie!
Małgorzata Germak / 04.04.2019 10:41
manicure fot. FREE

Mieć zdrowe i zadbane paznokcie to coś, na czym zależy każdej kobiecie. Podstawowy, klasyczny manicure to absolutne minimum, jeśli chodzi o pielęgnację. Spokojnie, nie musisz biegać co dwa tygodnie do salonu kosmetycznego. Zadbać o paznokcie możesz sama w domu. Oczywiście warto najpierw poznać instrukcję - jak zrobić klasyczny manicure. Gdy już znasz plan działania, powinnaś zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria do manicure.

Zestaw do manicure – tego potrzebujesz!

Żeby skrócić paznokcie, nadać im kształt i pozbyć się nieestetycznych skórek, musisz mieć zestaw do manicure. Możesz skompletować go sama lub poszukać w drogeriach lub sklepach internetowych gotowych zestawów do paznokci.

Co powinien zawierać zestaw do manicure:

  • Obcinacz do paznokci - to narzędzie raczej nadaje się do skracania paznokci u stóp. Te u rąk lepiej jest spiłować (obcinanie może je osłabić). Zamiast obcinacza możesz wybrać nożyczki do paznokcie (zależy, czym wygodniej ci się posługiwać). Cena: 20-60 zł.
  • Cążki - powinny być ostre, aby nie szarpały skórek. Zwróć też uwagę na ich wielkość i dostosuj do swoich potrzeb. Cena: od 20 zł.
  • Szczoteczka do paznokci - warto mieć dwie oddzielne - do manicure i pedicure. Cena: 2-4 zł.
  • Pilniczki - do wyboru masz metalowe, papierowe i szklane. Jaki pilnik do paznokci wybrać? Odradzamy metalowe, chyba, że masz naprawdę twarde paznokcie. Papierowe są o różnym stopniu ziarnistości i ostrości papieru. Cena: od 2 zł.
  • Blok - to taka kostka do paznokci, którą wygładzisz powierzchnię paznokcia i zmatowisz lub wypolerujesz płytkę. Cena: od 1,5 zł.
  • Płyn do zmiękczania skórek - ułatwia odsuwanie i usuwanie skórek narastających na paznokieć u jego nasady. Cena: 10-30 zł.
  • Akcesoria do odsuwania skórek - możesz wybrać drewniany patyczek skośnie zakończony albo metalowe dłutko. Cena: od ok. 2 zł.

Poza tymi gadżetami w zestawie do manicure dobrze mieć też oliwkę do skórek, odżywkę i lakiery do paznokci oraz top coat.

Jak dbać o akcesoria do manicure? Pilniczki trzeba co jakiś czas wymieniać – sama łatwo się zorientujesz, kiedy się zużyją. To samo dotyczy kostek do wygładzania płytki i matowienia. Cążki warto regularnie dezynfekować oraz oddawać do ostrzenia.

zestaw do manicure

Wśród akcesoriów do manicure dostępnych na rynku znajdziesz też urządzenie wielofunkcyjne - frezarkę. Potrafi ona zastąpić zarówno pilnik, jak i cążki. Na czym polega jej działanie? Zobacz plusy i minusy frezarki do paznokci.

Czym zrobić manicure hybrydowy?

Zestaw do manicure, który omówiłyśmy powyżej, to niezbędnik do wykonania klasycznego zabiegu na paznokcie. O wiele więcej i innych akcesoriów potrzebujesz, jeśli chcesz wykonać manicure hybrydowy w domu. Na szczęście nie musisz oddzielnie kupować wszystkiego, bo na rynku dostępne są tzw. zestawy startowe do hybrydy. Zobacz nasz ranking zestawów do hybrydy poniżej 200 zł!

Zobacz inne rodzaje manicure:French manicure - instrukcja krok po krokuNa czym polega manicure japoński?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)