POLECAMY

Jak zrobić pedikiur

Samo pomalowanie paznokci nie wystarczy. Jeśli chcesz mieć seksowne stopy, musisz poświęcić im trochę czasu.
Jak zrobić pedikiur
Raz na miesiąc zafunduj im porządny pedikiur, przynajmniej raz w tygodniu używaj mocnego peelingu, codziennie natłuszczaj kremem.

Skracaj

Obetnij paznokcie specjalnymi cęgami. Potem opiłuj je tak, by przybrały prostokątny kształt. Na skórki nanieś preparat zmiękczający, który pozwoli delikatnie je odsunąć.

Wygładzaj
Paznokcie u stóp nie zawsze są idealnie gładkie. Raz na dwa tygodnie wypoleruj ich powierzchnię specjalnym pilnikiem, a następnie nanieś wzmacniającą odżywkę.

Maluj
Najlepiej na niebiesko. To najmodniejszy w tym sezonie kolor. Nanieś dwie warstwy lakieru, a po wyschnięciu emalię utrwalającą. Dzięki niej nie będzie szybko odpryskiwał.

Krok po kroku:

1. Zarezerwuj sobie godzinę,
włącz muzykę, usiądź wygodnie i do dzieła! Zmyj lakier – to przygotuje paznokcie do kolejnych zabiegów, a także pozwoli ocenić ich stan.

2. Zetrzyj zgrubiały naskórek. Jeśli mocno się nawarstwił, zrób to najpierw na sucho! Tak najłatwiej się go pozbyć. Najlepsza do tego jest gruboziarnista kamienna tarka. Jeśli masz popękane pięty, ruchy tarki powinny być zgodne z linią pęknięć, nigdy nie trzyj w poprzek.

3. Przygotuj kąpiel dla stóp. Do wody dodaj sól, specjalne tabletki relaksująco-zmiękczające lub specjalny płyn. Mocz stopy przez blisko 15 min.

4. Osusz skórę i obetnij paznokcie. To najlepszy moment, bo po kąpieli paznokcie są miękkie. Najlepsze do tego będą specjalne boczne cęgi przeznaczone właśnie do paznokci u stóp. Pamiętaj, krótko i prosto. Na koniec pilnikiem opiłuj brzegi i delikatnie zaokrąglij same końce.

5. Odsuń skórki drewnianym patyczkiem. Jeśli są oporne, posmaruj je na kilka minut specjalnym płynem złuszczającym.

6. Bardzo ostrożnie obetnij odsunięte, ale odstające od płytki fragmenty skórek. Jeśli tego nie zrobisz, będą wysychać, pękać i mogą się zadzierać.

7. Wygładź skórę na piętach i pod palcami nieco gładszą stroną tarki (zazwyczaj ma dwa warianty).
8. Nałóż peeling do stóp. Dzięki niemu skóra nabierze idealnej gładkości, a składniki nakładanych potem kremów łatwiej wnikną w skórę stóp.

9. Wmasuj w skórę krem lub maskę. Dobierz je do konkretnych potrzeb twoich stóp. Do wyboru masz: nawilżające, złuszczające, odżywcze, na pękające pięty, przeciwpotne i przeciwgrzybicze. Na skórki zaaplikuj odrobinę oliwki kosmetycznej.

10. Odtłuść paznokcie bezacetonowym zmywaczem i nanieś lakier. Najpierw bazę – odżywkę, potem dwie warstwy lakieru i utwardzacz.

Unikaj!
- metalowych tarek
– szarpią naskórek, który w efekcie staje się szorstki. Często też powodują mikrouszkodzenia skóry i łatwo się nimi skaleczyć.
- metalowych pilników – są „agresywne”. Pozostawiają nierówny brzeg płytki, co sprzyja rozdwajaniu się paznokci. Wybieraj szklane lub papierowe.
- nożyków i żyletek do ścinania zgrubiałego naskórka – bardzo łatwo o bolesne urazy, które potem długo się goją. Na dodatek skóra potem dużo szybciej narasta i łatwiej o jej pękanie.
- tępych nożyczek i obcinaczy – używając ich, z całą pewnością nie uzyskasz dobrego efektu. Szarpią i wyginają brzegi paznokcia.
- pumeksu do wielokrotnego użytku – w maleńkich otworkach gromadzi się starty naskórek, który w połączeniu z panującą w łazience wilgocią stanowi świetne warunki do rozwoju bakterii i grzybów. Jednorazówki są OK.
- zużytych lub uszkodzonych cążek – trudno wyciąć nimi skórki, za to łatwo o skaleczenie.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)