POLECAMY

Jak zdjąć tipsy, aby nie zniszczyć paznokcia?

To w jaki sposób zabierzesz się za zdejmowanie tipsów zależy od tego, co chcesz dalej robić ze swoimi paznokciami i w jakiej są one kondycji. Czy istnieje bezinwazyjna metoda usuwania tipsów?
Jak zdjąć tipsy, aby nie zniszczyć paznokcia?

Zdejmowanie tipsów akrylowych

Ponieważ tipsy wykonane są z różnych materiałów, jest kilka sposobów na ich zdjęcie. Akrylowe możesz namoczyć w specjalnych płynach przeznaczonych do zdejmowania tipsów lub w zmywaczu do paznokci, zawierającym aceton. Zajmuje to około 15-20 minut. Niestety potem paznokcie stają się bardzo wrażliwe. Dolegliwość ta może utrzymywać się nawet do kilku dni.

Tipsy żelowe

Tipsy żelowe należy spiłować, aby całkowicie pozbyć się masy nałożonej na płytkę paznokcia. Większość manicurzystek korzysta z frezarek, pilników drobnoziarnistych oraz bloków ścierających. W tym przypadku trzeba bardzo uważać, aby spiłować tylko masę i jak najmniejszą ilość płytki. Na tak oczyszczone paznokcie musimy położyć odżywkę, która zapobiegnie rogowaceniu, nawilży i zregeneruje.

Skutki zaniedbania ubytków w masie

Czasami między płytkę paznokcia a masę dostanie się powietrze. Wtedy powinnaś zmienić tipsa i na jego miejsce założyć nowego. Zaniedbanie tego może wywołać stan zapalny, zakażenia grzybicze i pleśniaki. Nie musisz czekać kilku dni czy tygodni na położenie nowej masy. Możesz zająć się tym od razu.

Polecamy: Maseczki na dłonie

Jeśli potrzebowałaś ładnych paznokci na wakacje lub specjalne przyjęcie i nie chcesz ich nosić przez cały czas, usuń je i zajmij się regeneracją płytki paznokcia. Czasami warto zostawić niewielką ilość masy, niż spiłować zbyt dużą powierzchnię. Wtedy metoda zdejmowania będzie mniej inwazyjna, a paznokieć będzie potrzebował mniej czasu do regeneracji.

Ważnej jest, aby odpowiedni sposób zamknąć płytkę paznokcia, po zdjęciu starego tipsa. Nie można go zostawić bez jakiejkolwiek osłony, dlatego nasz specjalista poleca manicure japoński?

Czym jest i jak wygląda manicure japoński? 

Na samym początku manicurzystka przygotowuje płytkę paznokcia. Dokładnie oczyści ją z pozostałości akrylu bądź żelu. Zdejmie pozostałą masę. Na tak przygotowaną podstawę, specjalną polerką dołączoną do zestawu, nałoży pastę przypominającą glinkę. Następnie, kolejną polerką również dołączoną do zestawu, nałoży specjalny puder. Aby płytka naszego paznokcia odzyskała zdrowy wygląd musisz taki zabieg powtórzyć około 3 razy w odstępie co 2 tygodnie. Kolejne powtórzenia zabiegu uzależnione są od kondycji i regeneracji płytki.

Polecamy: Manicure krok po kroku

Wszystkie te zabiegi możesz wykonać sama. Jeśli chcesz przeprowadzić je w domu, warto zainwestować i kupić oryginalny produkt i uważać na tanie podróbki, ponieważ możesz jeszcze bardziej zaszkodzić paznokciu niż mu pomóc.

Udając się do profesjonalnego zakładu, najlepiej wybierz się do takiego, który ktoś Ci polecił. Czasami może być tak, że sama lepiej poradzisz sobie ze zdjęciem pozostałej masy z płytki paznokcia niż nie jedna manicurzystka.

Gdzie można kupić potrzebne produkty? 

Na pewno nie ma ich w drogerii i supermarketach. Najbezpieczniejszym miejscem do zakupu profesjonalnych produktów i urządzeń będą sklepy oraz hurtownie specjalizujące się tej dziedzinie.

Ile kosztuje zdjęcie tipsów? 

W profesjonalnym zakładzie jest to koszt od 80 zł.

Dla poprawy płytki paznokcia specjalista poleca manicure japoński wykonany za pomocą preparatu p-shine. Wtedy koszt wzrasta do 100 zł.

Rada specjalisty!

Nasz specjalista ma dla nas jedną radę: Jeśli jest to możliwe unikaj frezarek. Ostatnio stały się one bardzo modne, ale wiele osób nie potrafi z nich korzystać. Można nimi zrobić sobie więcej szkody niż pożytku. Potrzebna jest duża wprawa, aby dobrze przeprowadzić zabieg piłowania. Wyfrezowany paznokieć do żywego, trwale uszkodzi łożysko i pozostaną blizny.

Po takim nieudany frezowaniu odbudowa płytki paznokcia trwa około 6 miesięcy i nigdy nie będzie ona już w takim stanie jak przed zabiegiem. Paznokcie będą osłabione i wrażliwe.

Tipsów nie wolno robić latami bez dłuższej przerwy. To zabójcze dla paznokci.

Każda metoda ma jakieś atuty, ale żadna nie jest idealna. Która więc jest najbezpieczniejsza? Żadna! Przy każdej ucierpią naturalne paznokcie i będą wymagać długiej regeneracji.

Artykuł powstał dzięki uprzejmości pani Renaty Dobrzyńskiej z Instytutu Zdrowia i Urody w Warszawie przy ul. J. Gagarina 35

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/3 lata temu
Np. new nails ma porządne tipsy i tutaj faktycznie widać jakość. Wiele też zależy od kleju, wykonania, osoby, która ta robi, ale generalnie efekt jest tutaj na prawdę porządny.