POLECAMY

Jak usuwać skórki

Nie wyglądają ładnie, narastają na paznokcie, zadzierają się, więc naczelna zasada profesjonalnego manikiuru brzmi: usunąć je. Ale jak?
Jak usuwać skórki

Wycinanie cążkami
Delikatnie wycinamy skórki, uważając, by nie uszkodzić macierzy paznokcia (jest to też część widoczna jako biały półksiężyc). Żeby było łatwiej, przed zabiegiem moczymy dłonie w ciepłej wodzie. Uwaga! Nieumiejętne wycinanie skórek powoduje, że szybciej odrastają, łatwo też o skaleczenie. By uniknąć zakażenia, rankę zdezynfekuj spirytusem.


Manikiur biologiczny
Skórki starannie smarujemy zmiękczającym preparatem (np. żel do skórek, Bell, 7 zł) i po kilku minutach odsuwamy drewnianym patyczkiem. Manikiur biologiczny ma tę zaletę, że skórki odrastają o wiele wolniej, są delikatne.


Usuwanie frezarką
Ten zabieg to nowość, ale jest stosowany już w wielu gabinetach kosmetycznych. Na trzon frezarki nakłada się nasadkę, tzw. frez szafirowy, która obracając się szybko, ściera skórki na pył. Używanie tego przyrządu wymaga pewnej wprawy, więc jeśli zdecydujemy się na jego zakup, zachowajmy ostrożność, by nie zeszlifować paznokcia albo zbyt głęboko nie spiłować skórek.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/rok temu
ja z kolei od jakiegoś czasu używam na skórki odżywczego żelu z Sally Hansen Gel cuticle remover, bardzo mi pomaga na moje przesuszone skórki. Bardzo skutecznie i szybko rozpuszcza skórki, wystarczy nałożyć, odczekać 1-2 minut, odsunąć patyczkiem, zmyć i gotowe. Regularnie stosowany zapewnia doskonałe efekty, skórki narastające, odstające, zadzierające się, suche praktycznie przestają być problemem. Z nim zawsze mam doskonale zadbane dłonie i elegancki manicure. Do tego odżywka ma bardzo przyjemny zapach za co duży plus.
/3 lata temu
coś nie wyszło w filmiku brzydkie paznokcie!!!!!