5 rad, jak uratować złamany paznokieć!

Przeczytaj, co radzi manikiurzystka!
5 rad, jak uratować złamany paznokieć! fot. Fotolia

Co robić, gdy paznokieć niefortunnie pękł i zniszczył cały manikiur? Oto 5 rad, jak uratować złamany paznokieć. Rad udziela Joanna Kalbarczyk, manikiurzystka i pedikiurzystka, Mistrzyni Polski w Specjalistycznej Pielęgnacji Stóp.

5 sposobów na złamane paznokcie:

  1. Jeśli twoje paznokcie są łamliwe, dobrze jest zaopatrzyć się w specjalny zestaw do ich reperacji (nie zawsze będziesz miała możliwość pójść do manikiurzystki). Zawiera on jedwab, klej i polerkę do paznokci. Przed sklejeniem dobrze jest delikatnie wygładzić paznokieć pilniczkiem. Na miejsce pęknięcia nałóż kosmetyk z jedwabiem do ciała, a potem rozprowadź klej. Poczekaj, aż wyschnie, i wypoleruj paznokieć.
  2. Istnieją specjalne plasterki na pęknięcia paznokci. Mają kształt paznokcia (musisz wybrać odpowiedni rozmiar). Tworzą na nim niewidzialną warstwę, która skleja płytkę. Powierzchnię wyrównaj za pomocą polerki.
  3. Fiberglass to specjalna technika stosowana w gabinetach. Polega ona na nałożeniu na płytkę złamanego paznokcia włókna jedwabnego z klejem, resiny (płynnego "szkła") i specjalnego aktywatora. Tą metodą (zdrowszą niż akryl – nie niszczy tak płytki paznokcia) można też przedłużać paznokcie.
  4. Po sklejeniu złamanego paznokcia nałóż odżywkę. Stosuj ją regularnie – paznokcie będą rosły mocniejsze, a przede wszystkim będą rosły również znacznie szybciej.
  5. Jeśli paznokieć pękł tak, że wydostaje się krew lub bezbarwna ciecz, w miarę możliwości skróć go i zabezpiecz plastrem z opatrunkiem. W tym wypadku stosowanie kleju zwiększa ryzyko infekcji.
Na podstawie artykułu w magazynie Uroda


Więcej o pielęgnacji paznokci:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/5 lat temu
ja ratuję złamany paznokieć tak ż ego obcinam:P
/6 lat temu
Na przyszłość warto zadbać o to, aby paznokcie nie były takie kruche i łamliwe. Wystarczy tylko systematycznie korzystać z odżywki New Nails. To bardzo tani produkt, który powinien wam pomóc. Z czasem paznokcie będą twarde i pełne życia, a dokładnie to, powinno być waszym celem.
/10 lat temu
Gdzie mogę kupić taki zestaw do reperacji złamanego paznokcia i jakie są tego koszta?