manikiur, lakier do paznokci fot. FREE

Jak przedłużyć trwałość manikiuru

Znasz to – dopiero co pomalowałaś paznokci, ale nie zdążyłaś się nimi nacieszyć, o lakier zszedł. Manikiurzystka radzi, co zrobić, aby lakier trzymał się dłużej.
/ 28.10.2009 16:59
manikiur, lakier do paznokci fot. FREE
Zwykle kupuję trwałe lakiery do paznokci, ale po zmywaniu czy pracy na komputerze emalia zaczyna odpryskiwać. Jak temu zaradzić?

Weronika G. ze Zgierza


Radzę zawsze wkładać do prac domowych gumowe rękawiczki. Jeśli będzie Pani często moczyć ręce, na miękkich płytkach emalia nie utrzyma się zbyt długo.

Przede wszystkim jednak trwałość manikiuru zwiększy Pani odpowiednio przygotowując paznokcie. Na początek proponuję polerowanie – za pomocą polerki wyrównuje się płytki, usuwając wszelkie bruzdy (delikatnymi ruchami posuwistymi w wielu kierunkach).

Tuż przed przystąpieniem do malowania trzeba koniecznie przetrzeć je zmywaczem do paznokci. W ten sposób odtłuszczą się i lakier będzie do nich lepiej przylegał.

Następnie należy nałożyć na paznokcie emalię podkładową, tzw. bazę. Przed tym zabiegiem warto potrząsnąć mocno buteleczką z lakierem i ogrzać go przez chwilę w dłoniach – nie będzie gęsty i łatwiej się rozprowadzi. Proszę też zaczekać kilka minut, aż pierwsza warstwa lakieru dobrze wyschnie i dopiero wtedy nałożyć drugą.

Którą bazę do paznokci polecasz? Doradź innym na www.uroda.pl

Po pomalowaniu paznokci proponuję nanieść na emalię utwardzacz.
Jeśli jednak Pani paznokcie są w kiepskiej kondycji (łamią się, rozdwajają i są bez połysku), zamiast lakieru radzę zastosować bezbarwne odżywki, które je wzmocnią.


Konsultacja: manikiurzystka Anna Mikołajczyk, sieć Salonów Piękości Denique