POLECAMY

Jak prawidłowo zrobić pedicure?

Latem stopy wymagają szczególnej opieki. Porządnie wykonany pedicure sprawi, że przesuszona skóra odzyska miękkość, a paznokcie będą wyglądały nienagannie.
Jak prawidłowo zrobić pedicure? fot. Fotolia

Pedicure wykonasz bez trudu, pod warunkiem że będziesz trzymać się kilku sprawdzonych zasad. Oto one:

Usuwanie zgrubień

Jeśli masz umalowane paznokcie, zacznij od zmycia z nich resztek lakieru. Następnie pozbądź się nadmiaru zrogowaciałego naskórka i zgrubień, które zazwyczaj pojawiają się na spodniej części stopy i na piętach. Najlepsza będzie do tego tarka z papierem ściernym. Rób to z wyczuciem, by nie podrażnić delikatnych miejsc na stopie. Uwaga! Jeżeli masz popękane pięty, pocieraj je tarką wzdłuż pęknięć, a nie w poprzek.

Pielęgnacja paznokci

Wymocz stopy w wodzie z solą zmiękczającą. Ważne, by kąpiel nie była dłuższa niż 10–15 minut. Zbyt długie moczenie stóp przyczyni się do ich wysuszenia i szybszego rogowacenia naskórka. Na tym etapie, kiedy paznokcie są zmiękczone, łatwo będziesz mogła je obciąć, nawet jeśli są grube i twarde. Nie wycinaj paznokci głęboko, zwłaszcza w rogach, ponieważ zwiększa to ryzyko ich wrastania.

Po osuszeniu stóp nałóż preparat zmiękczający do skórek, odczekaj i odsuwaj je patyczkiem. Jeżeli są bardzo narośnięte, po odsunięciu możesz je bardzo delikatnie wyciąć. Lepiej mniej niż więcej, bo skórki chronią macierz paznokcia i jeśli za dużo wytniesz, możesz ją uszkodzić. Teraz możesz przystąpić do opiłowania paznokci. Nie piłuj ich, kiedy są mokre, bo wtedy narażasz je na rozwarstwienie.

SPA dla stóp

Wygładź tarką resztki zrogowaciałego naskórka. Użyj do tego tarki o mniejszej szorstkości. Zrób peeling stóp, a potem nałóż krem nawilżający. Jeśli skóra na twoich stopach ma tendencję do pękania lub jest wysuszona, wmasuj w nią gęsty krem odżywczy i pozwól mu dobrze się wchłonąć.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/rok temu
ja w sumie nie poświęcam na pedicure jakoś strasznie dużo czasu i wymoczenie stóp w wodzie z dodatkiem jakiegoś fajnego olejku, potem peeling i na to krem dobry, który potem jest codziennie aplikowany w zupełności wystarczają :) krem mam świetny z podoceutic, ma piankową formułę a nawilża lepiej niż te tłuścioch dostępne w drogeriach więc żałuje że wcześniej nie przerzuciłam się na profesjonalny podologiczny produkt