POLECAMY

Jak pielęgnować stopy

Zanim odsłonisz stopy, poznaj sprawdzone sposoby na ich pielęgnację i dopieszczanie!
Jak pielęgnować stopy

Peeling. Najlepiej specjalnie przeznaczony do tej właśnie części ciała. Rewelacyjnie odświeża i wygładza skórę. Wymasuj nim nie tylko stopy, ale także łydki, ruchem od dołu do góry. Szukaj cukrowych peelingów na bazie olejków. Po ich zastosowaniu skóra nie tylko jest idealnie gładka i miła w dotyku, ale też świetnie nawilżona i odżywiona.


Tarka. Jest niezbędna, gdy na spodzie stóp (głównie na piętach oraz pod dużym palcem) masz zgrubiałą skórę, z którą nie może poradzić sobie scrub. Pamiętaj, żeby pocierać nią skórę w różne strony. Jeśli będziesz tarła zawzięcie jedno miejsce ciągle pod tym samym kątem, podrażnisz wtedy skórę.


Krem. Nawilżający, relaksujący, zapobiegający pękaniu skóry itp. Szukaj takiego, który najbardziej odpowiada potrzebom twoich stóp. Nałóż go po zmyciu resztek peelingu i dokładnym osuszeniu nóg ręcznikiem.


Puder lub spray. Użyj ich już po pomalowaniu paznokci. Są niezbędne w upalne dni, gdy musisz włożyć czółenka. Wchłaniają pot i odświeżają.


Zadbaj o paznokcie

Prosto i krótko
Długie paznokcie u stóp wyglądają nieestetycznie. Dlatego obcinaj je krótko, chyba że są małe z natury. Wtedy mogą ok. 1 mm wychodzić poza palce (w odkrytych butach!). Powinny być proste, ale bez kantów.


French na topie
Najprostszy sposób na jego wykonanie? Namaluj pasek na końcu paznokcia, a potem wyrównaj jego linię korektorem w pisaku. Gdy wyschnie, nałóż na całą płytkę jaśniejszy lakier i utwardzacz. Voilá!


Jasne – opalone
Paznokcie w pastelowym kolorze ładnie podkreślają opaleniznę nóg. Postaw na odcienie kości słoniowej, różu, kremu. Zaleta jasnych lakierów: niedociągnięcia są mniej widoczne.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/6 lat temu
I jeszcze jak pielęgnować paznokcie u stóp. Systematyczne przycinanie to wiadomo, ale radzę również korzystać z odżywki New Nails. W ten sposób nadacie im "zdrowie", będą żywe i atrakcyjne. Generalnie dbając o podstawowe rozwiązania przy pielęgnacji paznokci, macie z nimi mniej problemów.