Jak pielęgnować dłonie po zimie?

Jak pielęgnować dłonie po zimie?

Dłonie są bardzo narażone na działanie czynników zewnętrznych, dlatego najbardziej widać po nich nasz wiek. Smukłe i wypielęgnowane dłonie to wizytówka człowieka, dlatego warto o nie zadbać, zwłaszcza po zimie.
/ 26.09.2016 15:45
Jak pielęgnować dłonie po zimie?

 Rano szybkie śniadanie i makijaż, później do pracy samochodem lub autobusem, pół dnia klikania w klawiaturę, szybkie zakupy po pracy, obowiązki domowe lub nierzadko dodatkowy czas spędzony na kanapie w towarzystwie służbowego komputera – tak wygląda typowy dzień wielu kobiet. Szalony wyścig, żeby dopiąć wszystko na ostatni guzik, sprawdzać się w pracy, spotkać się z przyjaciółmi, czy zająć dziećmi. Czy mamy czas na nasze małe domowe SPA dla dłoni?

Żywa metryka - Dłonie

Dłonie są bardzo delikatne, a częste wystawianie na działanie czynników zewnętrznych nie służy ich kondycji. Wiatr, słońce, niskie temperatury, substancje chemiczne, detergenty znacznie przyczyniają się do pogorszenia wyglądu skóry.

Niedobory witamin i rzadka pielęgnacja dłoni prowadzą do przesuszania się skóry, utraty elastyczności, pojawiania się pierwszych przebarwień.

Jednak nie musi tak być – w obliczu takich zagrożeń najważniejsza jest profilaktyka. Prawidłowa ochrona rąk i częste nawilżanie pozwolą nam zachować piękne dłonie przez wiele lat i z powodzeniem cieszyć się młodością.

Gdy krem do rąk to za mało...

Gdy skóra dłoni oraz łokci nie jest poddawana zabiegom regeneracyjnym przez dłuższy czas, przesusza się, szarzeje i nawet przy zadbanych paznokciach, nie stanowi już ozdoby. Ratunkiem  dla bardzo zaniedbanej skóry jest terapia intensywnie nawilżająca i odbudowująca. 

Zobacz również: Jakie są domowe sposoby na piękne dłonie zimą?

Szybki efekt przyniosą zabiegi z użyciem na przykład wanienki parafinowej, która dzięki wykorzystywaniu parafiny: wygładza, ujędrnia skórę i wzmacnia paznokcie. Takie urządzenie jest nie tylko pomocne w pielęgnacji, ale także bezpieczne w użyciu – posiada regulację temperatury, a w odpowiednich miejscach temperatura jest niższa, co nie dopuszcza do poparzeń. Wanienka parafinowa to idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie zdrowy i estetyczny wygląd dłoni, a także dla tych, których dłonie potrzebują natychmiastowej kuracji regenerującej.

Zobacz również: Jak ozdobić paznokcie na ślub - galeria

Czas poświęcony pielęgnacji doskonale odnowi nie tylko skórę, zrelaksuje i zapewni psychiczny odpoczynek od zmartwień i stresu. Warto, aby o pielęgnacji pamiętać nie tylko przed ważnym dniem lub od święta, ale regularnie poddawać ciało zabiegom odprężającym oraz troszczyć się o wygląd skóry, żeby jak najdłużej pozostawała w znakomitej kondycji.