POLECAMY

Pięć zabiegów na dłonie zmęczone zimą

Weź sprawy w swoje ręce i poznaj pięć zabiegów, które pozwolą zwalczyć negatywne skutki zimy. Przeczytaj!
Pięć zabiegów na dłonie zmęczone zimą fot. FREE
Twoje dłonie są zmęczone zimą? Skóra rąk jest szczególnie wrażliwa na działanie czynników zewnętrznych i urazy mechaniczne. Mróz, wiatr, ostre słońce, silne detergenty czy suche powietrze wewnątrz pomieszczeń, mogą doprowadzić do pęknięć i zaczerwienień. Dlatego szczególnie po zimie ważna jest odpowiednia ich pielęgnacja. Warto się więc przyjrzeć zabiegom odmładzającym dłonie –  mezoterapii igłowej, mezoterapii mikro igłowej, foto odmładzaniu X-lase CPL, mikrodermabrazji korundowej oraz pielęgnacji dłoni produktami O.P.I.  Zabiegi te mogą okazać się prawdziwym ratunkiem dla zniszczonych i wysuszonych rąk. Pozwolą one usunąć obumarłe komórki skóry, a także pobudzą naskórek do produkcji kolagenu i elastyny przyśpieszając regenerację.


Pięć zabiegów na dłonie zmęczone zimą:


Mikrodermabrazja korundowa– szybka regeneracja skóry

Jednym z najskuteczniejszych zabiegów poprawiających kondycję naszych dłoni jest mikrodermabrazja korundowa. Jest to metoda polegająca na mechanicznym złuszczaniu wierzchnich warstw naskórka za pomocą specjalnego urządzenia MesoTherm, wykorzystującego strumień kryształów tlenku glinu. Dla poprawy wyglądu i elastyczności skóry w mikrodermabrazji wykorzystuje się laser biostymulujący. Emituje on wiązkę zimnego światła, które przyśpiesza procesy odnowy komórkowej. Dzięki usunięciu górnych powierzchni naskórka w jego warstwie podstawnej dochodzi do wzmożonego tworzenia się nowych, pełnowartościowych komórek, które przyczyniają się do odbudowy skóry.

Niekorzystny wpływ zimy

Należy pamiętać, że w skórze rąk znajduje się wiele gruczołów potowych, które są odpowiedzialne za szybką utratę wody. Zwłaszcza zimą, kiedy z mrozu wchodzimy do nagrzanego pomieszczenia, nasze dłonie szybko tracą elastyczność. Mała liczba gruczołów łojowych powoduje ograniczenie wydzielania sebum, tworzącego warstwę ochronną i zapewniającego miękkość skóry. Częsty kontakt z wodą, np. mycie rąk i zmywanie powoduje usuwanie płaszcza hydrolipidowego, będącego naszą naturalną ochroną przed czynnikami zewnętrznymi, w tym także grzybami i bakteriami – mówi kosmetolog Anna Machnik z Body Care Clinic w Katowicach. Zimowe warunki atmosferyczne są nie lada wyzwaniem dla naszych dłoni. Szybka utrata wody powoduje wysuszanie skóry, jej napinanie, co w efekcie prowadzi do bolesnych pęknięć. Kiedy dłonie są poważnie zaczerwienione lub sine często nie wystarczy już zwykły krem czy domowy peeling. W takich sytuacjach najlepiej skorzystać z profesjonalnych zabiegów - dodaje.

Mezoterapia igłowa – cudowna mieszanka dla zniszczonych dłoni

Innym, równie prostym rozwiązaniem jest mezoterapia igłowa. Zabieg polega na wstrzyknięciu w głąb skóry tzw. „koktajlu”, którego zadaniem jest symulacja metabolizmu komórek. Skład roztworu jest dobierany indywidualnie do potrzeb pacjenta. W zależności od stopnia wysuszenia i zniszczenia skóry dłoni znajdują się w nim  witaminy, aminokwasy, oligoelementy, kwas hialuronowy, kwas polimlekowy, krzem, enzymy, wyciągi tkankowe oraz inne substancje regenerujące i rewitalizujące.

Fotoodmładzanie– rewolucja w walce z oznakami starzenia się dłoni

Z kolei fotoodmładzanie X-lase to rewolucyjne połączenie wiązki lasera oraz światła pulsacyjnego kalibrowanego, które skutecznie leczą wszystkie objawy starzenia się skóry. Zabieg skutecznie regeneruje skórę dłoni oraz minimalizuje rozszerzone naczynia krwionośne oraz zmiany hiper pigmentacyjne (przebarwienia). Światło lasera dociera do głębokich warstw skóry dokonując przy tym selektywnej fototermolizy. - Dzięki dostosowaniu odpowiedniej długości promieniowania, które dociera do tkanki, promień nie uszkadza innych struktur skóry. Światło lasera niszczy słabe włókna kolagenowe i pobudza komórki do produkcji nowych, dzięki czemu następuje szybka poprawa wyglądu skóry naszych dłoni – wyjaśnia  Anna Machnik.

Manicure jako idealne zakończenie wiosennej pielęgnacji

Na koniec w ramach wiosennej regeneracji warto skorzystać z profesjonalnej pielęgnacji  produktami np. marki O.P.I.  Można wykonać manicure klasyczny (obejmujący opiłowanie paznokci, opracowanie skórek: nałożenie preparatu zmiękczającego i wycięcie skórek, malowanie paznokci, nałożenie nawilżającego balsamu), po bardziej złożone, będące właściwie rytuałami piękna dla zniszczonych dłoni – mówi Anna Machnik z Body Care w Katowicach.

Zabiegi można wykonać w klinice Body care w Katowicach
Na podstawie materiałów prasowych
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/4 lata temu
@Nistka Hej, moja mama miała totalnego bzika na punkcie swoich dłoni - uważała, że to one ją najbardziej postarzają, dlatego wybrała się na zabieg i wypełniła dłonie radiesse (takim wypełniaczem, coś jak kwas hialuronowy, tylko podobno bardziej naturalny). Na początku trochę się z niej śmiałam, ale faktycznie teraz te dłonie wyglądają jakby młodziej, bo nie widać już tak żył i ścięgien. Pozdr :)
/4 lata temu
Nista ja korzystałam i byłam zadowolona ale efekt przy moim stylu zycia utrzymywał się tylko góra 3 miesiące.sama sprzątam w domu i ogrodzie i niestety moje ręce są bardziej narażone na suchość i zaczerwnienia,obrażenia.W jednym z salonów kosmetyczka poradziła mi łykanie tabletel z naturalnym kolagenem z ryb morskich.Kupiłam taki pure collagen z noble medica i faktycznie stan moich dłoni,paznokci poprawił się po 2 miesiącach stosowania regularnego.W tej chwili uzywam jedynie kremu z nagietkiem i łykam ten kolagen a dłonie i paznokietki są zadbane i piękne.
/4 lata temu
a czy któraś z Was korzystała z takich zabiegów? jak efekty? jesteście zadowolone?
POKAŻ KOMENTARZE (1)