Jak ozdobić stopy?

Dłonie są wizytówką kobiety, są również częściej wystawiane na widok publiczny niż stopy. Stopy można bowiem zakryć pończochą, kolorowa skarpetką, czy pełnymi butami. Ale czy nie marzysz o tym, by Twoje stopy zachwycały podczas wiosenno-letnich spacerów?
/ 15.03.2011 17:42
Aby pozbyć się odcisków, należy często poddawać stopy zabiegom pielęgnacyjnym

By bez skrepowania pokazywać światu stopy, musisz przede wszystkim stosować codzienne zabiegi pielęgnacyjne - biorąc aromatyczną kąpiel nie zapominaj o tej niezwykle ważnej części ciała. Dbaj o kondycję paznokci, usuwaj zrogowaciały naskórek z pięt i nawilżaj skórę stóp. Codzienna dbałość zapewni Ci poczucie pewności siebie, gdy po mroźnych dniach przyjdzie czas na letnie sandałki i japonki. A co zrobić, by stopy jeszcze bardziej przyciągały spojrzenia?

Malowanie

Malowanie paznokci to jeden ze sposobów ozdabiania stóp. Jego postawą jest oczywiście dobrze wykonany pedicure. W zależności od okazji, nastroju, pory dnia, ubioru możesz przyozdobić paznokcie malując je jednym kolorem lub wybierając pewien wzór. Jeśli jednak chcesz pójść o krok dalej wybierz malowanie ... henną. Jest to popularny w krajach południowoazjatyckich i afrykańskich sposób dekorowania stóp.

Meheni - zdobienie stóp henną jest najpopularniejsze wśród hinduskich kobiet. Malunki wykonane henną na stopach mają zapewnić kobiecie błogosławieństwo o wszelkie szczęście.

Jeśli tylko posiadasz zdolności plastyczne - możesz w zaciszu własnego domu wykonać zdobienie stóp. Narysuj na stopach wzór, a następnie pokryj go henną - pozostaw do wyschnięcia. Możesz też skorzystać z oferty salonów piękności. 

Polecamy: Co może zrobić dla Twoich stóp kosmetyczka?

Biżuteria

Od pewnego czasu coraz bardziej popularna jest biżuteria noszona na nodze. Możesz wybrać złote lub srebrne łańcuszki, noszone wokół kostki lub zdecydować się na bardziej rozbudowane bransoletki. Ciekawą propozycją wydają się również pierścionki noszone na palcach u nóg. Decydując się na ten rodzaj ozdób, warto pamiętać, by zachować umiar.

Nie zakładaj pierścionków na każdy palec, a tylko na jeden. Nadmiar biżuterii może bowiem utrudnić chodzenie, a przecież nie o to chodzi. Wybierz zatem jeden, np. srebrny pierścionek z oczkiem, które pięknie będzie obijało promienie słoneczne. 

Czytaj także: Piękne stopy w 15 minut

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)